Sveikata ir receptai

Teskto dydis: A+ A-

Laikai save stora – kenki figūrai!

Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-08-18
Laikai save stora – kenki figūrai!
Nepatenkintas savo kūnu žmogus dažniau maitinasi nenuosekliai

„Ach, kokia aš stora, sveriu jau 54 kg!“, – dejuoja kai kurios merginos. Kaip rodo neseniai atlikti tyrimai, jei nenori iš tiesų sustorėti, jos turėtų kuo skubiau keisti savo požiūrį į savo pačių kūną.

Pasirodo, jaunosios damos, kurios perdėtai vertina ir akcentuoja savo figūros trūkumus, svorio priauga dvigubai greičiau nei tos, kurios šiuo klausimu nesikarščiuoja ir taip neišgyvena dėl savo figūros. Norvegijos mokslininkai atrado, kad 60 proc. merginų, ankstyvoje jaunystėje laikiusių save storulėmis, nors buvo normalaus svorio, perkopusios 20-metį iš tiesų ima tukti.
O iš tų, kurios į savo figūrą nežvelgė taip kritiškai, antsvorio „prikaupia“ tik 30 proc. merginų. Tyrėjų nuomone, toks efektas – tai streso pasekmė: nepatenkintas savo kūnu žmogus dažniau maitinasi nenuosekliai – tai būna ilgiau nevalgęs, tai išmėgina griežtas dietas ir taip galiausiai tik pagreitina riebalų atsargų kaupimąsi.
 
Išvados buvo padarytos apklausus 1200 jaunuolių ir merginų. Į anketos klausimus tyrimo dalyviai atsakinėjo būdami 13–19 metų ir po to – jau prabėgus 11 metų. Įdomu tai, kad vaikinų antsvoris ir jų kritiška pažiūra į savo kūną buvo mažiau tarpusavyje susiję: laikui bėgant antsvorio sukaupia 60 proc. savo kūnu nepatenkintų jaunuolių ir 50 proc. savo kūnu patenkintų jaunuolių. Bet vyrai, kaip žinia, apskritai mažiau rūpinasi savo išvaizda nei moterys.
 
Seksuali, bet nepasitikinti savimi?
 
avo seksualumą dailiosios lyties atstovės įsisąmonina sulaukusios 28 metų. Tai nustatė Europos sociologai, atlikę 2000 įvairaus amžiaus moterų apklausą. Baigdamos trečiąją dešimtį absoliuti dauguma moterų patenkintos ir savo kūno formomis, ir veido bruožais.
 
Tačiau netgi tai joms nepadeda kaip reikiant pasitikėti savimi – pasitikėjimo savo jėgomis piką moterys pasiekia tik sulaukusios brandesnio 32 metų amžiaus. Iš dalies šis bruožas ima keisti jų ankstesnį seksualumą.
 
Sociologai taip pat išsiaiškino, kad moterys savo patraukliausiu veido bruožu laiko akis. Tai patvirtino net 23 proc. apklaustųjų moterų. 20 proc. kaip didžiausią savo kūno „vertybę“ nurodė krūtis. Trečioje vietoje atsidūrė protas, jį svarbiausiu savo ginklu laiko 13 proc. moterų. Be to, paaiškėjo, kad silpniausia moterų vieta – kojos. Net 41 proc. moterų jas norėtų turėti gražesnes.
 

Žymos: Edita Lankauskienė

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Džeimsas Bondas – džentelmeniško stilingumo etalonas

Kas eikvoja mūsų energiją?

Pažink savo priešą

Džeimsas Bondas – džentelmeniško stilingumo etalonas Kas eikvoja mūsų energiją? Pažink savo priešą
 

Kaip cukrus sustiprina liūdesį

Išankstinės nuostatos poroje – kliūtys tobulėti

Kaip atsakyti į „nepatogius“ klausimus

Kaip cukrus sustiprina liūdesį Išankstinės nuostatos poroje – kliūtys tobulėti Kaip atsakyti į „nepatogius klausimus
 

Ar madingai... valgai?

Atsakymai vyrams: seksas, stilius ir ne tik...

Ar gali išpildyti nors vieną vaiko svajonę?

Ar madingai... valgai? Atsakymai vyrams: seksas, stilius ir ne tik... Ar gali išpildyti nors vieną vaiko svajonę?
 

Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios

Su naujais dantimis – negrįžtamai pasikeitęs gyvenimas 

Koks tavo charakteris?

Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios Su naujais dantimis – negrįžtamai pasikeitęs gyvenimas Koks tavo charakteris?
 

Neužsižaiskime su „Kodėl?“

Valgome kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai...

Užtaisas, reikalaujantis iškrovos

Neužsižaiskime su „Kodėl? Valgome kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai... Užtaisas, reikalaujantis iškrovos
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE