Lietuva

Teksto dydis: A+ A-

Nelegalūs gidai iš užsienio apie Vilnių seka pasakas

Vilniaus diena ir Tiesa.com inf.   |   2012-08-08
Nelegalūs gidai iš užsienio apie Vilnių seka pasakas
Turistai vis dažniau renkasi kelionių vedlius iš savo šalies.

Didžiulės pastangos įdomiai ir teisingai pristatyti Vilnių užsienio svečiams griaunamos akimirksniu: neretai nelegalūs gidai iš užsienio vis dar sugeba pripasakoti turistams nebūtų dalykų, o svarbiausius faktus „netyčia“ praleisti.

Vilnius yra vienas tų miestų, kurio turistai neaplenkia ištisus metus, ką jau kalbėti apie vasarą. Taigi, sakysit, gidai turi darbo į valias. Turi, išskyrus atvejus, kai į sostinę atvyksta užsieniečių grupių, ir ne tik iš Lenkijos, bet ir kitų šalių.
Turistai vis dažniau renkasi kelionių vedlius iš savo šalies. Šio reiškinio problemos dvi: tarp užsieniečių gidų yra dirbančių nelegaliai, antra – jų pateikiama informacija ne visada atitinka tiesą, rašo „Vilniaus diena“.
 
Prieš porą savaičių sostinėje buvo surengta nelegalaus gidų darbo prevencinė akcija.
 
Ji rengiama jau dešimtmetį kiekvieną vasarą tris keturis kartus. Per ją buvo patikrinta dvylika gidų, vedančių ekskursijas anglų, vokiečių, lenkų, ispanų, italų kalbomis. Vienas vokiškai kalbantis asmuo neturėjo gido kvalifikaciją liudijančio pažymėjimo ir buvo įspėtas, kad ekskursiją Vilniaus senamiestyje gali vesti tik gido pažymėjimą turintis asmuo. Savivaldybės Turizmo skyriaus vyriausiosios specialistės Kristinos Mackevičienės teigimu, tokios akcijos veiksmingos, nes po jų nelegalių gidų paprastai sumažėja.
 
„Apie nelegaliai Vilniuje dirbančius gidus informacijos gauname ir iš savų aktyviai dirbančių gidų. Jie eidami pro šalį kartais pastebi tokių atvejų. Dėl to tokios akcijos ir vyksta“, – sakė Vilniaus turizmo informacijos centro (TIC) Projektų įgyvendinimo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė.
 
Ji pasakojo, kad neseniai įvesta nauja tvarka, kuria pagal ES direktyvas suvienodintas gidų darbas. Nuo to laiko užsieniečiai gidai turi teisę vesti ekskursijas Vilniuje, tik jie turi užpildyti specialius dokumentus Valstybiniam turizmo departamentui. To nedarantys ir nelegaliai dirbantys pridaro žalos.
 
„Jei asmenys dirba nelegaliai, nesumokami mokesčiai. Antra, tai yra nesąžininga konkurencija profesionalių gidų atžvilgiu, kurie įdeda daug darbo – baigia specialius daugiau nei pusmetį trunkančius kursus. Taigi nelegalus darbas kenkia visiems: tiek mums, dirbantiems turizmo srityje, tiek šalies ir miestų įvaizdžiui, tiek tiems gidams, kurie turi teisę dirbti“, – nelegaliai dirbančių gidų darbo padarinius vardijo pašnekovė.

Žymos: Vilnius, Turizmas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Kalėdomis lietuviai pradeda džiaugtis anksčiau

Vilniečių pramoga – pasivažinėjimas kalėdiniu traukinuku

Lietuvoje rūkantieji greit neberas sau vietos

Kalėdomis lietuviai pradeda džiaugtis anksčiau Vilniečių pramoga – pasivažinėjimas kalėdiniu traukinuku Lietuvoje rūkantieji greit neberas sau vietos
 

Litas prekybininkams jau tapo galvos skausmu

Didžioji dalis lietuvių pasirinko D. Britaniją

Ukrainoje dar vienas postas lietuviui

Litas prekybininkams jau tapo galvos skausmu Didžioji dalis lietuvių pasirinko D. Britaniją Ukrainoje dar vienas postas lietuviui
 

Garsi politikė „sublizgėjo“ „Facebook“

Žiema į Lietuvą ateis pavasarį?

Lietuvos kariuomenės daliniuose – kovinė parengtis

Garsi politikė „sublizgėjo „Facebook Žiema į Lietuvą ateis pavasarį? Lietuvos kariuomenės daliniuose – kovinė parengtis
 

Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius

Per Kalėdas dvigubai uždirbs kantriausi

Lietuvis verslininkas gelbės Ukrainos ekonomiką

Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius Per Kalėdas dvigubai uždirbs kantriausi Lietuvis verslininkas gelbės Ukrainos ekonomiką
 

Sustiprintos NATO pajėgos lieka Lietuvoje

Premjeras ramina į tėvynę pinigus siunčiančius lietuvius

Vietoj minimalios algos lietuviai renkasi pašalpas

Sustiprintos NATO pajėgos lieka Lietuvoje Premjeras ramina į tėvynę pinigus siunčiančius lietuvius Vietoj minimalios algos lietuviai renkasi pašalpas
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE