Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

Nelegalūs gidai iš užsienio apie Vilnių seka pasakas730

Vilniaus diena ir Tiesa.com inf.   |   2012-08-08
Nelegalūs gidai iš užsienio apie Vilnių seka pasakas
Turistai vis dažniau renkasi kelionių vedlius iš savo šalies.

Didžiulės pastangos įdomiai ir teisingai pristatyti Vilnių užsienio svečiams griaunamos akimirksniu: neretai nelegalūs gidai iš užsienio vis dar sugeba pripasakoti turistams nebūtų dalykų, o svarbiausius faktus „netyčia“ praleisti.

Vilnius yra vienas tų miestų, kurio turistai neaplenkia ištisus metus, ką jau kalbėti apie vasarą. Taigi, sakysit, gidai turi darbo į valias. Turi, išskyrus atvejus, kai į sostinę atvyksta užsieniečių grupių, ir ne tik iš Lenkijos, bet ir kitų šalių.
Turistai vis dažniau renkasi kelionių vedlius iš savo šalies. Šio reiškinio problemos dvi: tarp užsieniečių gidų yra dirbančių nelegaliai, antra – jų pateikiama informacija ne visada atitinka tiesą, rašo „Vilniaus diena“.
 
Prieš porą savaičių sostinėje buvo surengta nelegalaus gidų darbo prevencinė akcija.
 
Ji rengiama jau dešimtmetį kiekvieną vasarą tris keturis kartus. Per ją buvo patikrinta dvylika gidų, vedančių ekskursijas anglų, vokiečių, lenkų, ispanų, italų kalbomis. Vienas vokiškai kalbantis asmuo neturėjo gido kvalifikaciją liudijančio pažymėjimo ir buvo įspėtas, kad ekskursiją Vilniaus senamiestyje gali vesti tik gido pažymėjimą turintis asmuo. Savivaldybės Turizmo skyriaus vyriausiosios specialistės Kristinos Mackevičienės teigimu, tokios akcijos veiksmingos, nes po jų nelegalių gidų paprastai sumažėja.
 
„Apie nelegaliai Vilniuje dirbančius gidus informacijos gauname ir iš savų aktyviai dirbančių gidų. Jie eidami pro šalį kartais pastebi tokių atvejų. Dėl to tokios akcijos ir vyksta“, – sakė Vilniaus turizmo informacijos centro (TIC) Projektų įgyvendinimo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė.
 
Ji pasakojo, kad neseniai įvesta nauja tvarka, kuria pagal ES direktyvas suvienodintas gidų darbas. Nuo to laiko užsieniečiai gidai turi teisę vesti ekskursijas Vilniuje, tik jie turi užpildyti specialius dokumentus Valstybiniam turizmo departamentui. To nedarantys ir nelegaliai dirbantys pridaro žalos.
 
„Jei asmenys dirba nelegaliai, nesumokami mokesčiai. Antra, tai yra nesąžininga konkurencija profesionalių gidų atžvilgiu, kurie įdeda daug darbo – baigia specialius daugiau nei pusmetį trunkančius kursus. Taigi nelegalus darbas kenkia visiems: tiek mums, dirbantiems turizmo srityje, tiek šalies ir miestų įvaizdžiui, tiek tiems gidams, kurie turi teisę dirbti“, – nelegaliai dirbančių gidų darbo padarinius vardijo pašnekovė.

Žymos: Vilnius, Turizmas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Sulaikytas ieškomiausias galvažudys 605

Pirkėjai džiaugiasi atpigusiomis maisto prekėmis529

Premjerą supykdė lenkai (papildyta)579

Sulaikytas ieškomiausias galvažudys Pirkėjai džiaugiasi atpigusiomis maisto prekėmis Premjerą supykdė lenkai (papildyta)
 

Laukiama atleidimų bangos 545

Taupo, nes bijo euro377

Laukiama pirkėjų Iš Rusijos anplūdžio418

Laukiama atleidimų bangos Taupo, nes bijo euro Laukiama pirkėjų Iš Rusijos anplūdžio
 

Lietuviai už Eutanaziją 335

Rusija grasina Lietuvai bombardavimu 5138

Karštos vasaros kaina – sudegę namai ir apgadinti automobiliai 410

Lietuviai už Eutanaziją Rusija grasina Lietuvai bombardavimu Karštos vasaros kaina – sudegę namai ir apgadinti automobiliai
 

Populiariausia žiemos atostogų kryptis – Ispanija 327

Blogasis scenarijus: užfiksuotas antrasis kiaulių maro atvejis370

Karščio aukos ir skenduoliai  341

Populiariausia žiemos atostogų kryptis – Ispanija Blogasis scenarijus: užfiksuotas antrasis kiaulių maro atvejis Karščio aukos ir skenduoliai
 

Kuo Lietuvai gresia Rusijos kerštas? 428

Laukiama 33 laipsnių karščio 537

Lietuvos paštas pabrangino siuntas 402

Kuo Lietuvai gresia Rusijos kerštas? Laukiama 33 laipsnių karščio Lietuvos paštas pabrangino siuntas
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE