Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

Seimo pirmininkė: Tikiu, kad nemaža dalis išvykusių grįš į Lietuvą768

Tiesa.com inf.   |   2012-08-07
Seimo pirmininkė: Tikiu, kad nemaža dalis išvykusių grįš į Lietuvą
© LRS
I.Degutienė nestokoja optimizmo.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pasveikino XIV Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimo dalyvius ir svečius.

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad jai yra ypač malonu pasveikinti tiek daug pasaulio lietuvių atstovų, susirinkusių į Lietuvą spręsti svarbiausių ir aktualiausių bendruomenių ir tautos klausimų. I. Degutienė atkreipė dėmesį, kad šį kartą gana didelė delegacija atvyko ir iš kaimyninės Rusijos.
„Dažnai minėdami išeiviją galvojame tik apie gyvenančius Vakaruose. Tačiau matydami tokią gausią delegaciją iš Rusijos mintimis grįžtame į laikus, kai daug lietuvių buvo priversti emigruoti į Vakarus, tačiau taip pat labai daug mūsų žmonių buvo taip pat prievarta išvežti į Rytus, į Sibirą. Sveikinu Jus, išlikusius ir tęsiančius bei puoselėjančius Jūsų tėvų ir senelių brangintas tradicijas“, - sakė I. Degutienė.
 
Seimo pirmininkės nuomone, Pasaulio lietuvių bendruomenė nuo pat įsikūrimo padarė itin daug Lietuvai svarbių ir reikšmingų darbų. „Mums, gyvenusiems okupuotoje ir Atgimimo metų Lietuvoje, Jūsų pagalba ir balsas buvo labai reikalingi, jie buvo tarsi balzamas širdžiai. Tuomet nesiskirstėme į „mes“ ir „jūs“, nes visi buvome „mes“. Ir šiandien privalome sugrąžinti šią nuostatą į tarpusavio bendravimą: esame tik „mes“ – pasaulio lietuviai, kad ir kur begyventume“, - sakė I. Degutienė.
 
Seimo pirmininkė pažymėjo tikinti, kad bendras darbas sudarys sąlygas po pasaulį pasklidusiems lietuviams grįžti į tėvynę. „Tvirta tikiu, kad Lietuva šio mūsų bendro darbo dėka tvirtai atsistos ant kojų, o nemaža dalis šiandien išvykusių svetur grįš į Lietuvą. Taip pat noriu Jums visiems ir kiekvienam asmeniškai padėkoti. Padėkoti, kad Pasaulio lietuvių bendruomenė ne tik kritikuoja esamą padėtį ar negeroves, bet ir siūlo konstruktyvius sprendimus, aiškiai reiškia tvirtą poziciją ir teikia galimus vienų ar kitų problemų sprendimus“, - sakė I. Degutienė.
 
Seimo pirmininkė taip pat palinkėjo Pasaulio lietuvių bendruomenėms į savo veiklą įtraukti kuo daugiau jaunimo ir padėkojo kadenciją baigiančiai ilgametei bendruomenės valdybos pirmininkei Reginai Narušienei už darbą Lietuvos labui.
 
PLB Seimas yra šaukiamas kas treji metai, tai vienas svarbiausių įvykių bendruomenės veikloje. PLB Seimas sprendžia visus PLB reikalus, renka PLB valdybą, Kontrolės komisiją ir Garbės teismą.
 
PLB Seime dalyvaus Organizacijos valdybos nariai, kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkai, Lietuvos bendruomenių atstovai. Apie 190 lietuvių net iš trijų dešimčių pasaulio valstybių spręs lietuvių bendruomenių ir aktualius Lietuvos – išeivijos santykių klausimus.

Žymos: Irena Degutienė, Seimas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Verslininkai jau dangstosi euru512

Sulaikytas ieškomiausias galvažudys 725

Pirkėjai džiaugiasi atpigusiomis maisto prekėmis626

Verslininkai jau dangstosi euru Sulaikytas ieškomiausias galvažudys Pirkėjai džiaugiasi atpigusiomis maisto prekėmis
 

Premjerą supykdė lenkai (papildyta)673

Laukiama atleidimų bangos 564

Taupo, nes bijo euro401

Premjerą supykdė lenkai (papildyta) Laukiama atleidimų bangos Taupo, nes bijo euro
 

Laukiama pirkėjų Iš Rusijos anplūdžio431

Lietuviai už Eutanaziją 346

Rusija grasina Lietuvai bombardavimu 5172

Laukiama pirkėjų Iš Rusijos anplūdžio Lietuviai už Eutanaziją Rusija grasina Lietuvai bombardavimu
 

Karštos vasaros kaina – sudegę namai ir apgadinti automobiliai 422

Populiariausia žiemos atostogų kryptis – Ispanija 340

Blogasis scenarijus: užfiksuotas antrasis kiaulių maro atvejis383

Karštos vasaros kaina – sudegę namai ir apgadinti automobiliai Populiariausia žiemos atostogų kryptis – Ispanija Blogasis scenarijus: užfiksuotas antrasis kiaulių maro atvejis
 

Karščio aukos ir skenduoliai  350

Kuo Lietuvai gresia Rusijos kerštas? 444

Laukiama 33 laipsnių karščio 549

Karščio aukos ir skenduoliai Kuo Lietuvai gresia Rusijos kerštas? Laukiama 33 laipsnių karščio
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE