Lietuva

Teksto dydis: A+ A-

Seimo pirmininkė: Tikiu, kad nemaža dalis išvykusių grįš į Lietuvą

Tiesa.com inf.   |   2012-08-07
Seimo pirmininkė: Tikiu, kad nemaža dalis išvykusių grįš į Lietuvą
© LRS
I.Degutienė nestokoja optimizmo.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pasveikino XIV Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimo dalyvius ir svečius.

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad jai yra ypač malonu pasveikinti tiek daug pasaulio lietuvių atstovų, susirinkusių į Lietuvą spręsti svarbiausių ir aktualiausių bendruomenių ir tautos klausimų. I. Degutienė atkreipė dėmesį, kad šį kartą gana didelė delegacija atvyko ir iš kaimyninės Rusijos.
„Dažnai minėdami išeiviją galvojame tik apie gyvenančius Vakaruose. Tačiau matydami tokią gausią delegaciją iš Rusijos mintimis grįžtame į laikus, kai daug lietuvių buvo priversti emigruoti į Vakarus, tačiau taip pat labai daug mūsų žmonių buvo taip pat prievarta išvežti į Rytus, į Sibirą. Sveikinu Jus, išlikusius ir tęsiančius bei puoselėjančius Jūsų tėvų ir senelių brangintas tradicijas“, - sakė I. Degutienė.
 
Seimo pirmininkės nuomone, Pasaulio lietuvių bendruomenė nuo pat įsikūrimo padarė itin daug Lietuvai svarbių ir reikšmingų darbų. „Mums, gyvenusiems okupuotoje ir Atgimimo metų Lietuvoje, Jūsų pagalba ir balsas buvo labai reikalingi, jie buvo tarsi balzamas širdžiai. Tuomet nesiskirstėme į „mes“ ir „jūs“, nes visi buvome „mes“. Ir šiandien privalome sugrąžinti šią nuostatą į tarpusavio bendravimą: esame tik „mes“ – pasaulio lietuviai, kad ir kur begyventume“, - sakė I. Degutienė.
 
Seimo pirmininkė pažymėjo tikinti, kad bendras darbas sudarys sąlygas po pasaulį pasklidusiems lietuviams grįžti į tėvynę. „Tvirta tikiu, kad Lietuva šio mūsų bendro darbo dėka tvirtai atsistos ant kojų, o nemaža dalis šiandien išvykusių svetur grįš į Lietuvą. Taip pat noriu Jums visiems ir kiekvienam asmeniškai padėkoti. Padėkoti, kad Pasaulio lietuvių bendruomenė ne tik kritikuoja esamą padėtį ar negeroves, bet ir siūlo konstruktyvius sprendimus, aiškiai reiškia tvirtą poziciją ir teikia galimus vienų ar kitų problemų sprendimus“, - sakė I. Degutienė.
 
Seimo pirmininkė taip pat palinkėjo Pasaulio lietuvių bendruomenėms į savo veiklą įtraukti kuo daugiau jaunimo ir padėkojo kadenciją baigiančiai ilgametei bendruomenės valdybos pirmininkei Reginai Narušienei už darbą Lietuvos labui.
 
PLB Seimas yra šaukiamas kas treji metai, tai vienas svarbiausių įvykių bendruomenės veikloje. PLB Seimas sprendžia visus PLB reikalus, renka PLB valdybą, Kontrolės komisiją ir Garbės teismą.
 
PLB Seime dalyvaus Organizacijos valdybos nariai, kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkai, Lietuvos bendruomenių atstovai. Apie 190 lietuvių net iš trijų dešimčių pasaulio valstybių spręs lietuvių bendruomenių ir aktualius Lietuvos – išeivijos santykių klausimus.

Žymos: Irena Degutienė, Seimas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Kalėdomis lietuviai pradeda džiaugtis anksčiau

Vilniečių pramoga – pasivažinėjimas kalėdiniu traukinuku

Lietuvoje rūkantieji greit neberas sau vietos

Kalėdomis lietuviai pradeda džiaugtis anksčiau Vilniečių pramoga – pasivažinėjimas kalėdiniu traukinuku Lietuvoje rūkantieji greit neberas sau vietos
 

Litas prekybininkams jau tapo galvos skausmu

Didžioji dalis lietuvių pasirinko D. Britaniją

Ukrainoje dar vienas postas lietuviui

Litas prekybininkams jau tapo galvos skausmu Didžioji dalis lietuvių pasirinko D. Britaniją Ukrainoje dar vienas postas lietuviui
 

Garsi politikė „sublizgėjo“ „Facebook“

Žiema į Lietuvą ateis pavasarį?

Lietuvos kariuomenės daliniuose – kovinė parengtis

Garsi politikė „sublizgėjo „Facebook Žiema į Lietuvą ateis pavasarį? Lietuvos kariuomenės daliniuose – kovinė parengtis
 

Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius

Per Kalėdas dvigubai uždirbs kantriausi

Lietuvis verslininkas gelbės Ukrainos ekonomiką

Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius Per Kalėdas dvigubai uždirbs kantriausi Lietuvis verslininkas gelbės Ukrainos ekonomiką
 

Sustiprintos NATO pajėgos lieka Lietuvoje

Premjeras ramina į tėvynę pinigus siunčiančius lietuvius

Vietoj minimalios algos lietuviai renkasi pašalpas

Sustiprintos NATO pajėgos lieka Lietuvoje Premjeras ramina į tėvynę pinigus siunčiančius lietuvius Vietoj minimalios algos lietuviai renkasi pašalpas
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE