TOP 100

Teskto dydis: A+ A-

Olimpiados atidaryme šokusi lietuvė: "Jausmas stadiono viduje buvo nenusakomas" (nuotraukos) 6359

Sigita Limontaitė   |   2012-07-31
Olimpiados atidaryme šokusi lietuvė:
© Asmeninio archyv. nuotr.
A. Buragaitės teigimu, ceremonija stadione skyrėsi nuo ceremonijos, rodytos televizijoje.

Į Londono 2012 metų atidarymo ceremoniją pateko toli gražu ne visi norėję. Bilietai pradėti pardavinėti likus metams iki ceremonijos ir buvo išgraibstyti per keletą valandų. Kai kurie laimingieji pateko į keliasdešimt tūkstančių Stadiono viduje atsidūrusių žiūrovų, kiti, tuo tarpu, stebėjo įvykį kitais būdais. „Tiesa“ pasakoja, kas ir kaip vyko Olimpinio stadiono viduje.

Televizija neperteikė renginio nuotaikos
Olimpiados atidarymo ceremonijoje dalyvavo beveik dešimt lietuvaičių, viena iš jų, Arūnė Buragaitė, pasidalino savo įspūdžiais su „Tiesos“ skaitytojais. A. Buragaitė šoko Olimpiadoje pasidabinusi medicinos sesutės kostiumu. Ši dalis buvo skirta pristatyti Britanijos sveikatos apsaugos sistemą. Joje drauge su savanoriais vaidino Great Ormond Street Hospital personalas bei mažieji ligoniai.
 
Ugnies efektų karštį žiūrovai jautė savo kūnais.
 
Apie atidarymo ceremoniją A. Buragaitė pasakojo su didžiuliu entuziazmu: „Tai, ką žmonės regėjo televizorių ar lauko ekranuose, kaip diena nuo nakties skyrėsi nuo to, ką matė stadione ceremoniją stebėję žmonės. Operatoriai demonstravo įvykius iš arti, tačiau perteikti emocijos, jaučiamos stadione bei specialiųjų efektų turbūt nebuvo įmanoma“.
 
Būgnai kėlė įtampos ir vienybės jausmą žiūrovams.
 
„Tiesos“ pašnekovė teigė, kad didžiausias skirtumas stebint veiksmą stadione buvo jaučiamas žmogiškaisiais jutimais: klausa, uosle ir visumos matymu. „Iš aukštai žvelgiant į pramonės revoliucija simbolizuojančius, čia pat iš žemės kylančius kaminus apėmė nenusakomas jausmas, tarsi būtum nukeliavęs į senovę, kuomet buvo kuriami pirmieji fabrikai. Žiūrovui buvo labai lengva susilieti su paprastais to meto žmonėmis, pajausti jų aplinkos kitimą ir užuodžiant metalo bei akmens kvapą, kartu užuosti žmonių jaudulį“.
 
Iš žemės išnyrančių kaminų galybė ir kvapas nukėlė į senovę.
 
Televizijos žiūrovai tematė kylančius kaminus bei rankomis plojančius turtingojo sluoksnio atstovus. Vaidinant pramonės revoliuciją nebuvo perteikiamos eilinių darbininkų veido išraiškos, buvo sunku įtarti, kad tuo metu britai nerimavo ir bijojo, operatoriai kameras kreipė į naujus kūrinius ir perteikė progreso idėją.
Šokiai sukurti perteikti visumai
 
Vienas iš Olimpiados pasirodymų vadinosi „Gyvenimo ir mirties šokis“, jame dalyvavo daugybė vienodų juodai apsirengusių šokėjų bei tėčio beieškantis ir besiblaškantis vaikas. Televizijos žiūrovai šį šokį matė iš labai arti, galėjo įžvelgti kiekvieną šokėjo raumenį.
 
A. Buragaitė teigė, kad jai šis šokis įsiminė visai kitokiu aspektu: „Stebint tą vientisą juodą šokėjų masę atrodė, kad ji banguoja, tarsi didelė ir tamsi jūra, aplink kurią bėgioja sutrikęs vaikas. Stadione nesimatė šokėjų ir buvo sudėtinga įžvelgti jų judesius, sinchronizuotas šokis atrodė tarsi vieno daikto, o ne minios žmonių, judesys. Manau, režisieriaus mintis buvo perteikti nedalomą visumą, kaip mirties idėją bei išskirti vaiką, o ne suskaldyti šokėjus ir leisti žiūrovui įsižiūrėti į kiekvieną iš jų“.
 
Geriausia ceremonija Olimpiadų istorijoje
 
Šios Olimpiados atidarymo ceremonija, kaip ir dauguma kitų, neapsiejo be galingų ugnies pliūpsnių. Iš šalies specialieji efektai atrodė žavingai, tačiau stebėjusieji juos iš arti ne tik matė ugnies žaismą, bet ir jį jautė. Savanorės teigimu, iš žemės šovus didžiuliams ugnies kamuoliams, salėje sėdėję žiūrovai pajuto šilumą. „Scenoje vykstančio veiksmo stebėjimas ir specialiųjų efektų jutimas savo kūnu leido priartėti prie aktorių ir dar labiau įsijausti į renginį“ – pasakojo A. Buragaitė.
 
A.Buragaitė ir kitos lietuvių šokėjos.
 
Ceremonijoje skambėjusią muziką galėjo girdėti ne tik žiūrovai stadione, ji skambėjo dalyje Rytų Londono, tačiau muzikos skambesys, pasak A. Buragaitės, iš išorės atrodė tik papildomas pasirodymo veiksnys, nors stebint ceremoniją stadione, muzikos jėgą galėjo jausti visu kūnu. „Nežinau, kiek tiksliai būgnininkų dalyvavo atidarymo ceremonijoje, tačiau jų buvo pilni kampai, net tarp žiūrovų stovėjo dešimtys būgnininkų. Būgnų garsas kūne sukelia virpuliukus, o stadiono akustika, leidusi ritmui pasiekti kiekvieną, kėlė įtampą ir virpuliukus žiūrovams“ – teigė savanorė.
 
Atidarymo ceremonijoje dalyvavo 10 tūkst. savanorių, organizatorių teigimu, nei vienas dalyvis nebuvo profesionalus aktorius ar šokėjas. Londono 2012 metų Olimpiadoje panaudota daugiausiai šviesų per visą Olimpinių žaidynių istoriją – atidarymo ceremonijai paruošti sunaudota 400 km laidų. Manoma, kad ši atidarymo ceremonija buvo pati geriausia iš iki šiol vykusių Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijų.
 
 
 

Žymos: Olimpiada, Spektaklis

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Orai Anglijoje: lietus nesiliaus visą savaitę 325

Orai Anglijoje: savaitgalis bus permainingas 316

Savaitės orai Anglijoje: šilumos sparčiai mažės 645

Orai Anglijoje: lietus nesiliaus visą savaitę Orai Anglijoje: savaitgalis bus permainingas Savaitės orai Anglijoje: šilumos sparčiai mažės
 

Savaitgalio orai Anglijoje: rudenėja 572

Apie viešojo transporto kainų augimą714

Orai Anglijoje: savaitgalį bus ir saulės, ir lietaus 1097

Savaitgalio orai Anglijoje: rudenėja Apie viešojo transporto kainų augimą Orai Anglijoje: savaitgalį bus ir saulės, ir lietaus
 

Filmas savaitgaliui: „Beždžionių planetos aušra“381

Dailininkui S. Eidrigevičiui adresas nereikalingas 761

Nuodingos medūzos Anglijoje gąsdina poilsiautojus803

Filmas savaitgaliui: „Beždžionių planetos aušra Dailininkui S. Eidrigevičiui adresas nereikalingas Nuodingos medūzos Anglijoje gąsdina poilsiautojus
 

Angliją sukrėtė lietuvių žūtys3405

Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis768

Atskleistos keistomis aplinkybėmis Anglijoje žuvusios lietuvių poros tapatybės8697

Angliją sukrėtė lietuvių žūtys Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis Atskleistos keistomis aplinkybėmis Anglijoje žuvusios lietuvių poros tapatybės
 

Mortos Tiesa. Kilus karui, ką darytume su Lietuva?712

Svaro kursas atostogaujantiems palankiausias per trejus metus860

Stratfordo rajono gyventojams pigs transporto bilietai992

Mortos Tiesa. Kilus karui, ką darytume su Lietuva? Svaro kursas atostogaujantiems palankiausias per trejus metus Stratfordo rajono gyventojams pigs transporto bilietai
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE