TOP 100

Teksto dydis: A+ A-

Olimpiados atidaryme šokusi lietuvė: "Jausmas stadiono viduje buvo nenusakomas" (nuotraukos) 

Sigita Limontaitė   |   2012-07-31
Olimpiados atidaryme šokusi lietuvė:
© Asmeninio archyv. nuotr.
A. Buragaitės teigimu, ceremonija stadione skyrėsi nuo ceremonijos, rodytos televizijoje.

Į Londono 2012 metų atidarymo ceremoniją pateko toli gražu ne visi norėję. Bilietai pradėti pardavinėti likus metams iki ceremonijos ir buvo išgraibstyti per keletą valandų. Kai kurie laimingieji pateko į keliasdešimt tūkstančių Stadiono viduje atsidūrusių žiūrovų, kiti, tuo tarpu, stebėjo įvykį kitais būdais. „Tiesa“ pasakoja, kas ir kaip vyko Olimpinio stadiono viduje.

Televizija neperteikė renginio nuotaikos
Olimpiados atidarymo ceremonijoje dalyvavo beveik dešimt lietuvaičių, viena iš jų, Arūnė Buragaitė, pasidalino savo įspūdžiais su „Tiesos“ skaitytojais. A. Buragaitė šoko Olimpiadoje pasidabinusi medicinos sesutės kostiumu. Ši dalis buvo skirta pristatyti Britanijos sveikatos apsaugos sistemą. Joje drauge su savanoriais vaidino Great Ormond Street Hospital personalas bei mažieji ligoniai.
 
Ugnies efektų karštį žiūrovai jautė savo kūnais.
 
Apie atidarymo ceremoniją A. Buragaitė pasakojo su didžiuliu entuziazmu: „Tai, ką žmonės regėjo televizorių ar lauko ekranuose, kaip diena nuo nakties skyrėsi nuo to, ką matė stadione ceremoniją stebėję žmonės. Operatoriai demonstravo įvykius iš arti, tačiau perteikti emocijos, jaučiamos stadione bei specialiųjų efektų turbūt nebuvo įmanoma“.
 
Būgnai kėlė įtampos ir vienybės jausmą žiūrovams.
 
„Tiesos“ pašnekovė teigė, kad didžiausias skirtumas stebint veiksmą stadione buvo jaučiamas žmogiškaisiais jutimais: klausa, uosle ir visumos matymu. „Iš aukštai žvelgiant į pramonės revoliucija simbolizuojančius, čia pat iš žemės kylančius kaminus apėmė nenusakomas jausmas, tarsi būtum nukeliavęs į senovę, kuomet buvo kuriami pirmieji fabrikai. Žiūrovui buvo labai lengva susilieti su paprastais to meto žmonėmis, pajausti jų aplinkos kitimą ir užuodžiant metalo bei akmens kvapą, kartu užuosti žmonių jaudulį“.
 
Iš žemės išnyrančių kaminų galybė ir kvapas nukėlė į senovę.
 
Televizijos žiūrovai tematė kylančius kaminus bei rankomis plojančius turtingojo sluoksnio atstovus. Vaidinant pramonės revoliuciją nebuvo perteikiamos eilinių darbininkų veido išraiškos, buvo sunku įtarti, kad tuo metu britai nerimavo ir bijojo, operatoriai kameras kreipė į naujus kūrinius ir perteikė progreso idėją.
Šokiai sukurti perteikti visumai
 
Vienas iš Olimpiados pasirodymų vadinosi „Gyvenimo ir mirties šokis“, jame dalyvavo daugybė vienodų juodai apsirengusių šokėjų bei tėčio beieškantis ir besiblaškantis vaikas. Televizijos žiūrovai šį šokį matė iš labai arti, galėjo įžvelgti kiekvieną šokėjo raumenį.
 
A. Buragaitė teigė, kad jai šis šokis įsiminė visai kitokiu aspektu: „Stebint tą vientisą juodą šokėjų masę atrodė, kad ji banguoja, tarsi didelė ir tamsi jūra, aplink kurią bėgioja sutrikęs vaikas. Stadione nesimatė šokėjų ir buvo sudėtinga įžvelgti jų judesius, sinchronizuotas šokis atrodė tarsi vieno daikto, o ne minios žmonių, judesys. Manau, režisieriaus mintis buvo perteikti nedalomą visumą, kaip mirties idėją bei išskirti vaiką, o ne suskaldyti šokėjus ir leisti žiūrovui įsižiūrėti į kiekvieną iš jų“.
 
Geriausia ceremonija Olimpiadų istorijoje
 
Šios Olimpiados atidarymo ceremonija, kaip ir dauguma kitų, neapsiejo be galingų ugnies pliūpsnių. Iš šalies specialieji efektai atrodė žavingai, tačiau stebėjusieji juos iš arti ne tik matė ugnies žaismą, bet ir jį jautė. Savanorės teigimu, iš žemės šovus didžiuliams ugnies kamuoliams, salėje sėdėję žiūrovai pajuto šilumą. „Scenoje vykstančio veiksmo stebėjimas ir specialiųjų efektų jutimas savo kūnu leido priartėti prie aktorių ir dar labiau įsijausti į renginį“ – pasakojo A. Buragaitė.
 
A.Buragaitė ir kitos lietuvių šokėjos.
 
Ceremonijoje skambėjusią muziką galėjo girdėti ne tik žiūrovai stadione, ji skambėjo dalyje Rytų Londono, tačiau muzikos skambesys, pasak A. Buragaitės, iš išorės atrodė tik papildomas pasirodymo veiksnys, nors stebint ceremoniją stadione, muzikos jėgą galėjo jausti visu kūnu. „Nežinau, kiek tiksliai būgnininkų dalyvavo atidarymo ceremonijoje, tačiau jų buvo pilni kampai, net tarp žiūrovų stovėjo dešimtys būgnininkų. Būgnų garsas kūne sukelia virpuliukus, o stadiono akustika, leidusi ritmui pasiekti kiekvieną, kėlė įtampą ir virpuliukus žiūrovams“ – teigė savanorė.
 
Atidarymo ceremonijoje dalyvavo 10 tūkst. savanorių, organizatorių teigimu, nei vienas dalyvis nebuvo profesionalus aktorius ar šokėjas. Londono 2012 metų Olimpiadoje panaudota daugiausiai šviesų per visą Olimpinių žaidynių istoriją – atidarymo ceremonijai paruošti sunaudota 400 km laidų. Manoma, kad ši atidarymo ceremonija buvo pati geriausia iš iki šiol vykusių Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijų.
 
 
 

Žymos: Olimpiada, Spektaklis

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Orai Anglijoje: grįžta lietus 

Orai Anglijoje: atėjo žiemiškas savaitgalis 

Orai Anglijoje: laukia vėjuota savaitė 

Orai Anglijoje: grįžta lietus Orai Anglijoje: atėjo žiemiškas savaitgalis Orai Anglijoje: laukia vėjuota savaitė
 

Orai Anglijoje: savaitgalį bus žvarbu 

Orai Anglijoje: žiema prasidės be šalčio 

Orai Anglijoje: savaitgalį skėčių neprireiks 

Orai Anglijoje: savaitgalį bus žvarbu Orai Anglijoje: žiema prasidės be šalčio Orai Anglijoje: savaitgalį skėčių neprireiks
 

Orai Anglijoje: temperatūra kris 

Orai Anglijoje: savaitgalį laukia stebinantys pokyčiai 

Orai Anglijoje: po lietaus nušvis saulė 

Orai Anglijoje: temperatūra kris Orai Anglijoje: savaitgalį laukia stebinantys pokyčiai Orai Anglijoje: po lietaus nušvis saulė
 

Orai Anglijoje: savaitgalį praus lietus 

Orai Anglijoje: kas laukia šią savaitę? 

Orai Anglijoje: savaitgalį laukia pilkuma ir lietus 

Orai Anglijoje: savaitgalį praus lietus Orai Anglijoje: kas laukia šią savaitę? Orai Anglijoje: savaitgalį laukia pilkuma ir lietus
 

Orai Anglijoje: laukia permaininga ir vėsi savaitė 

Orai Anglijoje: savaitgalis bus lietingas 

Orai Anglijoje: temperatūra kils 

Orai Anglijoje: laukia permaininga ir vėsi savaitė Orai Anglijoje: savaitgalis bus lietingas Orai Anglijoje: temperatūra kils
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE