Lietuvos plaukimo perlas sužibo auksu (atnaujinta) 1506

Tiesa.com inf.   |   2012-07-30
Lietuvos plaukimo perlas sužibo auksu (atnaujinta)
Ši miela mergaitė 100 m krūtine distancijoje neturėjo sau lygių.

15-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė pirmadienį vakare olimpiniame Londono baseine iškovojo aukso medalį. Tai pirmasis plaukikų iškovotas aukščiausias apdovanojimas vasaros žaidynėse per nepriklausomos Lietuvos istoriją.

R.Meilutytė 100 m krūtine finale įveikė tituluotas varžoves. Lietuvės laikas 1:05,47. Antroje vietoje liko Rebecca Soni, kuri paskutiniuose metruose grėsmingai artėjo prie jaunosios lietuvės. Trečioje vietoje liko japonė Satomi Suzuki.
Iškart po finišo lietuvė sakė: „Aš negaliu tuo patikėti, man tai taip daug reiškia. Aš tiesiog negaliu tuo patikėti“.

Po finišo R.Meilutytę sveikinimais apipylė ne tik gerbėjai iš Lietuvos. D.Britanijos plaukimo komanda socialiniame tinkle „Twitter“ taip pat nusilenkė lietuvei, kuri gyvena ir treniruojasi Plimute. Lietuvos plaukimo perlu "Twitter" tinkle žavėjosi ir žymus Anglijos futbolininkas Wayne'as Rooney: "Nuostabu. Aukso medalis 15 metų".

Po R.Meilutytės pergalės Lietuva medalių lentelėje užima labai aukštą 15 vietą.

R.Meilutytę pasveikino prezidentė D.Grybauskaitė.

Beje, 100 m moterų finalinis plaukimas krūtine prasidėjo incidentu - sutrikus elektroninės įrangos darbui buvo per anksti duotas startas ir amerikietė Breeja Larson nėrė į baseiną. Sportininkei buvo leista startuoti su visomis plaukikėmis dar kartą. Įrangos remontas truko kelias minutes, per kurias įtampa pasiekė epogėjų, tačiau R.Meilutytės tai neišmušė iš vėžių.

Kitas Rūtos startas - trečiadienį 10 val. 100 m laisvu stiliumi atrankoje.