Jungtinė Karalystė

Teskto dydis: A+ A-

Apie saugų milijonierių uostą prie Temzės

Mantas Petruškevičius   |   2012-07-24
Apie saugų milijonierių uostą prie Temzės
Buvęs Micko Jaggerio namas Richmonde

Istorija turi savybę pasikartoti. Tokio pačiame šalies DNR užprogramuoto gebėjimo traukti pasakiškus turtus iš viso pasaulio, kokiu per šimtmečius gali pasigirti britai, turėtų pavydėti bet kuri kita pasaulio valstybė. Iš esmės ši šalis kitaip ir nėra pratusi, o žinant, kokiu mūru joje stojamos ginti tradicijos, didelių pokyčių tikėtis lyg ir neverta.

 
Pastaraisiais metais ekonominė situacija yra itin palanki pasaulio pinigams patiems plaukti į patrauklų nekilnojamojo turto uostą. Vis dar gana pigus svaras, stabili politinė sistema ir patraukli istorinė investicijų į Londono NT grąža, – tai trys, ko gero, pagrindiniai argumentai ilgesniam laikotarpiui išmesti inkarą prie Temzės. Įdomu tai, jog per praėjusius metus Jungtinės Karalystės sostinėje buvo parduotas rekordinis brangių, per 5 milijonus svarų sterlingų kainuojančių namų skaičius. Net 27 proc. jų įsigijo pirkėjai iš užjūrio.
Kas gi tie užsieniečiai, 2011 metais supirkę 19 iš 20 brangiausiai parduotų rezidencijų Londone? Juos galima skirstyti į tris pagrindines grupes pagal regionus: pirmiausiai tai pirkėjai iš Rusijos ir Vidurio Rytų Azijos, Londoną laikantys puikia ir politiškai stabilia vieta, kurioje bent kurį laiką galima priglausti milžiniškus kiekius grynųjų pinigų. Kita aktyvi Londono NT rinkos dalyvių grupė yra pasiturintys amerikiečiai ir Europos gyventojai, ieškantys saugesnės užuovėjos savo pinigams apsaugoti nuo šiuo metu ne tokios stabilios padėties kontinentinėje Europoje. Daugėja graikų, italų ir ispanų pirkėjų, prisibijančių galimų mokestinių permainų ir papildomų apmokestinimų prabangiam nekilnojamajam turtui savo šalyse.
 
Na, o trečioji pirkėjų grupė, investuotojai iš Azijos, racionaliai išnaudoja sustiprėjusias vietines valiutas svaro sterlingų atžvilgiu: kinams dėl valiutų skirtumo pastaraisiais metais įsigyti NT Londone tapo net 24 proc. pigiau nei anksčiau, Singapūro ir Malaizijos gyventojams atitinkamai 22 ir 18 proc.
 
Dėl suaktyvėjusios pirkėjų rinkos vien per pastaruosius trejus metus NT kainos Londono centrinėje pirmojoje zonoje išaugo net 42 proc. Ar tokio ir panašaus investicinio pelno gali tikėtis ir dauguma kitų NT pirkėjų Anglijos sostinėje? Labai panašu, kad vis dar gali.
Anot vienos NT agentūros darbuotojų, paviešinusių istoriją apie verslininką iš Singapūro, kuris studijuoti į Londoną atvykusiai savo dukrai nupirko butą šalia Regento parko už 1,05 mln. svarų sterlingų 1999-aisiais, po trylikos metų nutaręs parduoti brangų būstą, verslininkas sugebėjo už jį gauti net 3,78 mln. svarų. Tokia praktiniams tikslams iš pradžių turėjusi tarnauti investicija tapo puikia pinigų generavimo mašina, atnešusia po beveik 20 proc. pelno kasmet per trylika metų.
 
Tačiau vis daugiau prabangaus NT Londone kasmet įsigyja ne tik privatūs užjūrio verslininkai. Daugėja verslo įmonių, įsigyjančių namų Vestminsterio ir Chelsio rajonuose per ofšorines antrines įmones. Pastarosios neretai būna registruotos dideles mokesčių lengvatas taikančiose šalyse. Vien Meno saloje registruotoms kompanijoms priklauso iš viso per 23 tūkst. vienetų įvairaus nekilnojamojo turto objektų. Tai Jungtinės Karalystės biudžetui kainuoja nesurinktų 1 mlrd. svarų kasmet. Tiesa, šiemet vyriausybė jau pradeda aktyviau kovoti su tokia praktika. Netgi nueita iki to, jog skirtingais nekilnojamojo turto mokesčių tarifais apmokestinami britai ir užsieniečiai.
 
Taigi tai, kas prieš gerą šimtmetį buvo pastatyta už kolonijinį auksą – prabangūs Londono rajonai Vestminsteryje, vėliau Kensingtone ir Chelsea, šiandien parduodama už tai, kas su tuo pačiu auksu jau beveik pusę amžiaus nebeturi nieko bendra – už grynuosius pinigus. Tiksliau, daug jų.
 
 

Žymos: Londonas, Mantas Petruškevičius, Nekilnojamas turtas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Britai piktinasi dėl imigrantų mokyklose ir ligoninėse

Vakarų Londonas – prieinamas ir (ne) toks brangus

Šalčiausia žiema per amžių – jau po savaitės  

Britai piktinasi dėl imigrantų mokyklose ir ligoninėse Vakarų Londonas – prieinamas ir (ne) toks brangus Šalčiausia žiema per amžių – jau po savaitės
 

Londono metro: vagišiai keičia braižą

Žiemą – elektros ir dujų trūkumas

Būstas Anglijoje: namai atpigo 0,2 proc.

Londono metro: vagišiai keičia braižą Žiemą – elektros ir dujų trūkumas Būstas Anglijoje: namai atpigo 0,2 proc.
 

Orai Anglijoje: naujas super kompiuteris užkirs kelią gamtos stichijų šelsmui

Žmones ašarinėmis dujomis apipurškęs lietuvis sakė Lietuvoje taip įprasta 

Milijardinės komunalinių mokesčių skolos užguls sąžiningai mokančius

Orai Anglijoje: naujas super kompiuteris užkirs kelią gamtos stichijų šelsmui Žmones ašarinėmis dujomis apipurškęs lietuvis sakė Lietuvoje taip įprasta Milijardinės komunalinių mokesčių skolos užguls sąžiningai mokančius
 

Politikai bijosi paversti Angliją „žudikų rojumi“

Terorizmo grėsmė pasiekė sporto prekių parduotuves

Gynybos ministras rėžė: britų miesteliai „apgulti” imigrantų

Politikai bijosi paversti Angliją „žudikų rojumi Terorizmo grėsmė pasiekė sporto prekių parduotuves Gynybos ministras rėžė: britų miesteliai „apgulti” imigrantų
 

Homoseksualius imigrantus žemina pareigūnai

Savaitgalis bus valanda ilgesnis – atšaukiamas vasaros laikas

Britanijos trimečiai – jau su išpuvusiais dantimis (kalti tėvai) 

Homoseksualius imigrantus žemina pareigūnai Savaitgalis bus valanda ilgesnis – atšaukiamas vasaros laikas Britanijos trimečiai – jau su išpuvusiais dantimis (kalti tėvai)
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE