Sveikata ir receptai

Teskto dydis: A+ A-

Kaip apgauti savo skonį

Edita Lankauskienė   |   2012-07-21
Kaip apgauti savo skonį
Gyvenimas gali būti gardesnis ir be druskos

Tinkamas druskos kiekis užtikrina sveikatą, bet dažnai mes jos vartojame gerokai per daug, taip tik žadiname apetitą, o vėliau jau dejuojame dėl antsvorio.

 Sakysite, be druskos maistas, o ypač salotos, neskanios? Bet ar žinote, kad galime surasti puikių druskos pakaitalų, ir ne vieną: tai svogūnai, ridikai, petražolės, krapai, spanguolių sultys ir kt. Naudojant juos (daugiau ar mažiau koncentruotus) galima labai sumažinti druskos vartojimą. Druską pakeičiančių prieskonių mišinių galima pasidaryti ir patiems.
• Išplakti 1–2 kiaušinio trynius, lėtai įvarvinti 2–3 valgomuosius šaukštus aliejaus, pridėti arbatinį šaukštelį tarkuoto svogūno (galima pridėti valgomąjį šaukštą susmulkintų salierų ar petražolių, ar krapų); visa tai kruopščiai sumaišyti su valgomuoju šaukštu citrinų arba spanguolių sulčių.
 
• Išplakti indelį grietinės, indelį aliejaus, žalią kiaušinį (arba du trynius), pridėti dvi skilteles susmulkinto česnako ar saliero. Šiuo padažu galima gardinti salotas.
 
• Į 250 g aliejaus pamažu, plakant šakute, suvarvinti vienos citrinos sultis, pridėti 1–2 skilteles susmulkinto česnako, įberti truputį garstyčių miltelių. Viską kruopščiai sumaišyti.
 
Vietoj valgomosios druskos naudokite jūros druską. Ji ruošiama taip: pirmiausia ją reikia ištirpinti, užpylus karšto vandens, po to tirpalą perkošti per marlę, kad neliktų priemaišų. Iškoštą druskos tirpalą išgarinti, kol neliks vandens. Nusėdusią druską naudoti maistui.
Jūros kopūstai su prieskoniais pagal skonį yra artimiausias pilnavertis druskos pakaitalas. Be to, juose yra daug jodo, magnio, cinko, kalio, fosforo. Džiovintus jūros kopūstus patartina sumalti kavamale.
 
Pasigaminkite pagardą: bulgariškų pipirų sėklas (jų galima prisirinkti iš savo patiekalams naudojamų pipirų) truputį pakaitinkite ant keptuvės ir sumalkite kavamale. Laminarijos (jūros kopūstų) ir bulgariškų pipirų sėklų miltelius sumaišykite, šiuo mišiniu gardinkite patiekalus vietoj druskos – bus labai skanu. Jei vietoj bulgariškų pipirų sėklų naudosite aitriųjų paprikų sėklas – pagardas bus aštrus. Į laminarijos miltelius galima pridėti ir kavamale susmulkintų džiovintų žalumynų – petražolių, salierų, imbiero, gvazdikėlių.
 

Žymos: Sveikata, Maistas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Džeimsas Bondas – džentelmeniško stilingumo etalonas

Kas eikvoja mūsų energiją?

Pažink savo priešą

Džeimsas Bondas – džentelmeniško stilingumo etalonas Kas eikvoja mūsų energiją? Pažink savo priešą
 

Kaip cukrus sustiprina liūdesį

Išankstinės nuostatos poroje – kliūtys tobulėti

Kaip atsakyti į „nepatogius“ klausimus

Kaip cukrus sustiprina liūdesį Išankstinės nuostatos poroje – kliūtys tobulėti Kaip atsakyti į „nepatogius klausimus
 

Ar madingai... valgai?

Atsakymai vyrams: seksas, stilius ir ne tik...

Ar gali išpildyti nors vieną vaiko svajonę?

Ar madingai... valgai? Atsakymai vyrams: seksas, stilius ir ne tik... Ar gali išpildyti nors vieną vaiko svajonę?
 

Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios

Su naujais dantimis – negrįžtamai pasikeitęs gyvenimas 

Koks tavo charakteris?

Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios Su naujais dantimis – negrįžtamai pasikeitęs gyvenimas Koks tavo charakteris?
 

Neužsižaiskime su „Kodėl?“

Valgome kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai...

Užtaisas, reikalaujantis iškrovos

Neužsižaiskime su „Kodėl? Valgome kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai... Užtaisas, reikalaujantis iškrovos
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE