Pasaulyje

Teskto dydis: A+ A-

Lenkija: Šalį nusiaubė tornadas1401

Sigita Limontaitė   |   reuters.com   |   2012-07-17
Lenkija: Šalį nusiaubė tornadas
Tornadas Lenkijoje sužeidė mažiausiai dešimt žmonių

Didžiulis tornadas, sekmadienį praūžęs Šiaurinėje Lenkijos dalyje, pražudė vieną ir sužeidė dar dešimt žmonių, pranešė reuters.com.

 Galingas tornadas su šaknimis išrovė medžius, plėšė namų stogus. Rytų Europai šis gamtos reiškinys jau nebe naujiena, tačiau teigiama, kad Šiaurinę Lenkiją nuniokojęs tornadas buvo stipriausias Baltijos regione. Po šio įvykio net 1200 gelbėtojų kuo greičiau stengėsi išvalyti kelius, surinkti išrautus medžius ir padėti nuo uragano nukentėjusiems žmonėms.
Nors tornado nuostoliai dar nesuskaičiuoti, manoma, kad jų bus nemažai. Audros metu nutrūko elektros energijos tiekimas, sustreikavo mobilieji ryšiai, 550 hektarų ploto Tuchola miške su žeme sulyginta daugybė medžių. Sužeistas Wycinki kaimelio gyventojas, kurio ūkį sunaikino tornadas, sakė: „Pamačiau link mūsų namų slenkantį juodą stulpą, jame sukosi įvairiausi dalykai: paukščiai, nuolaužos, iš ežero jis išsiurbė vandenį“.
 
Kaimelio Stara Rzeka šeima buvo pakelta į orą kartu su nameliu ant ratų, kuriame gyveno. Trijų asmenų šeima pateko į patį tornado vidurį, kuriame ju namelis buvo beveik sudrąskytas į šipulius, tačiau jie atsipirko keliomis žaizdomis. Nuo šio mėnesio pradžios Lenkiją siaubė įvairios gamtos stichijos: audros, potvynis, stiprūs vėjo gūsiai ir, galiausiai, tornadas. Meteorologų teigimu, šio tornado greitis buvo apie 200km/val., tad jis pagal stiprumą priskiriamas antros klasės tornadams.
 

Žymos: Lenkija, Nelaimė, Tornadas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Europoje siekiama legalizuoti lengvus narkotikus 364

Poilsiautojai baidosi Krymo182

Konfliktas Gazos ruože pareikalavo daugiau kaip 1000 aukų 191

Europoje siekiama legalizuoti lengvus narkotikus Poilsiautojai baidosi Krymo Konfliktas Gazos ruože pareikalavo daugiau kaip 1000 aukų
 

Ispanijoje – daugiau naujų darbo vietų 321

Dar viena lėktuvo katastrofa 327

Separatistai Ukrainoje ir toliau numušinėja lėktuvus 375

Ispanijoje – daugiau naujų darbo vietų Dar viena lėktuvo katastrofa Separatistai Ukrainoje ir toliau numušinėja lėktuvus
 

Ispanams atsitiesti padeda turistai 287

Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis269

Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones?  797

Ispanams atsitiesti padeda turistai Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones?
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE