Sveikata ir receptai

Teskto dydis: A+ A-

Atostogos: Kaip išgyventi, kai miestas alsuoja karščiu?1243

Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-07-14
Atostogos: Kaip išgyventi, kai miestas alsuoja karščiu?
Net ir tvyrant karščiui įmanoma neprarasti energijos.

Kai lauke +35 ºC, vargiai tepadeda ne tik kondicionieriai, bet ir įprastos priemonės, kurias žmonės nuo seno naudoja gindamiesi nuo karščio.


Kad tokiomis sąlygomis išsaugotume šviesų protą, gerą savijautą ir grožį, reikia ap­
galvoti viską iki smulkmenų. Tiesa, tokie varginantys karščiai netrunka labai ilgai. Mūsų platumose vasarą + 20°С temperatūra daugumai žmonių yra priimtiniausia, tiesiog ideali. Bet ir tokiu oru būtų labai protinga žinoti keletą taisyklių, kurios padės išsaugoti organizmo tonusą, žvalumą ir jaustis gerai net į dienos pabaigą.
Kad neblizgėtų veidas
 
Patys dažniausi moterų nusiskundimai per vasaros karščius – blizgantis veidas ir padidėjęs
prakaitavimas. Užtat pirmučiausias paprastas patarimas, kurį vis pamirštame, nors tikrai žinome: pasistenkite rinktis tik natūralių audinių drabužius – šilkinius, medvilninius, lininius, tai yra tokius,
kurie organizmui leidžia kvėpuoti.Tuomet ir prakaituosite mažiau.
 
Blizgančio veido „sindromas“ pažįstamas irgi daugeliui, ypač tiems, kuriems tenka iki darbo važiuoti sausakimšu metro ar kitu visuomeniniu transportu. Šio nemalonaus reiškinio išvengti padės kosmetika, – tik ne ta pati, kurią naudojate kitu metų laiku. Dažniausiai vasarinės odos priežiūros ir makiažo priemonės yra lengvesnės tekstūros, ir odai taip pat leidžiančios kvėpuoti. Dar vienas jų skiriamasis bruožas – jos yra matinės, kontroliuoja riebalinių liaukų sekreciją, saugo nuo ultravioletinių spindulių, dulkių ir mikrobų.
 
Idealiu atveju jūsų grožio racione turi būti matinio kremo ar losjono, pudros ir specialių servetėlių su matiniu efektu. O jei prisiminsime močiučių receptus, tai riebaus veido blizgesio agurkų kaukė, kurią ant veido reikia palaikyti apie 30 min.
 
25°С +
 
Sociologų teigimu, kai temperatūra pasiekia + 22°С, jos tolesnis kilimas po 1 °С kaskart mažina darbuotojų darbo našumą 3,6 proc., o esant 32 °С temperatūrai darbuotojų darbo našumas jau būna sumažėjęs net 36 proc.! Galbūt kaip tik todėl liepos viduryje visur darbinis aktyvumas labai krinta.
Karštomis dienomis mažėja raumenų tonusas, tirštėja kraujas, didėja jo krešumas. Kūnas tampa tarsi vatinis, o smegenys nebegauna reikiamo deguonies kiekio. Kad neprarastume geros „sportinės“ formos, reikia reguliariai gerti paprastą vandenį, nes tai
skystina kraują. Bet čia gali tykoti kita problema: kai tik imsime vartoti daugiau skysčių,
organizmas ims brinkti. Norėdami to išvengti stenkitės gerti skysčius, kurie varo šlapimą - spanguolių sultis, šlapimą varančių žolių arbatas, žaliąją arbatą, kambario temperatūros filtruotą vandenį.
 
Į savo maisto racioną įtraukite kuo daugiau daržovių ir vaisių, kuriuose gausu vitamino C, ir stenkitės nepadauginti druskos. Be to, rytą ir vakare prauskitės po kontrastiniu dušu, nes jis tonizuoja nervų sistemą.
 
30°С +
 
Labiausiai nuo karščių kenčia oda, ji netenka drėgmės, išsausėja. Pirmieji požymiai – nemalonus tempimo jausmas, vėliau oda pasidengia smulkių horizontalių raukšlelių tinklu, o po to ima pleiskanoti. Tie, kurie vasarą leidžia tarp biuro sienų, tikriausiai nuo karščio gelbstisi įjungę kondicionierius, bet jie irgi labai sausina odą.
 
Kuo intensyviau veikia kondicionierius, tuo daugiau drėgmės jis pasiima iš patalpos oro, kol kambaryje galiausiai telieka 30–40 proc. drėgmės – kaip dykumoje. Taigi, drėkinti odą labai svarbu ir dirbant tokioje patalpoje.
 
Geriausia tokiu atveju purkštis purškiamaisiais tonikais ir terminiu vandeniu. Jei juos naudosime 3–4 kartus per dieną, odos ląstelių drėgmės lygis padidės 14 proc. Šios priemonės veikia trim kryptimis – drėkina odą iš išorės, tolygiai paskirsto odos drėgmę arba suteikia jai medžiagų, kurios, vykstant natūraliems procesams, yra atsakingos už odos drėkinimą ir drėgmės išsaugojimą.
 
Tokių preparatų sudėtyje paprastai yra keramidų, polisacharidų, glicerino,
hialurono rūgšties, liposomų, pantenolio, augalų ekstraktų ir dumblių, – visko, kas padeda harmonizuoti vandens ir lipidų apykaitą.
 
Kuo malšinti vasaros troškulį
 
Žalioji arbata. Mokslininkų nuomone, tai pati geriausia priemonė troškuliui malšinti. Be
to, jos reikia trečdaliu mažiau nei vandens.
 
Mineralinis vanduo. Jis puikiai atgaivina ir net pašalina nuovargį. Kai svilina karštis, galite
pirmenybę teikti gazuotam vandeniui, nes jis greičiau numalšina troškulį.
 
Imbierinis limonadas. Tai puikaus skonio gaivinantis gėrimas, kuriam pasiruošti reikės vienos citrinos, 60 g imbiero šaknies, 50 g medaus, 3 mėtos lapelių. Išspauskite citrinos sultis, sutarkuokite imbierą ir su medumi viską sumaišykite didesniame ąsotyje, ir prieš gerdami užpilkite buteliu gazuoto mineralinio vandens. Dar įmeskite smulkinto ledo ir viską papuoškite mėtos šakele
bei citrinos griežinėliu.
 
 

Žymos: Atostogos

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Kodėl gyvūnai puola žmogų ir kaip to išvengti?523

Tu gali mesti rūkyti!797

Būkime budrūs – Ebola atakuoja802

Kodėl gyvūnai puola žmogų ir kaip to išvengti? Tu gali mesti rūkyti! Būkime budrūs – Ebola atakuoja
 

Neignoruokite perkaitimo simptomų539

Šampūnas: vitaminai ar agresyvi chemija?1248

Ką dėl savęs galiu padaryti jau šiandien? 723

Neignoruokite perkaitimo simptomų Šampūnas: vitaminai ar agresyvi chemija? Ką dėl savęs galiu padaryti jau šiandien?
 

Sekso... ekonomika1056

Trumpas geros laikysenos vadovas652

Švediškos verslo pamokos437

Sekso... ekonomika Trumpas geros laikysenos vadovas Švediškos verslo pamokos
 

Nepasikarščiuok, išlauk tik vieną parą...875

Kodėl bankrutuoja šeimyniniai santykiai?614

Savimasažas pavargusioms kojoms469

Nepasikarščiuok, išlauk tik vieną parą... Kodėl bankrutuoja šeimyniniai santykiai? Savimasažas pavargusioms kojoms
 

Žalią vasarą tinka žalios salotos!704

Kaip baigsis jūsų santykiai?1014

Patarimai moterims, kaip atgimti per trumpą laiką837

Žalią vasarą tinka žalios salotos! Kaip baigsis jūsų santykiai? Patarimai moterims, kaip atgimti per trumpą laiką
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE