Jungtinė Karalystė

Teksto dydis: A+ A-

Olimpiados dienoraštis: karinės pajėgos pasiruošusios žaidynėms

Herkus Milaševičius   |   2012-07-12
Olimpiados dienoraštis: karinės pajėgos pasiruošusios žaidynėms
Kareiviai jau budi prie olimpinių objektų.

Nors iki Olimpiados atidarymo liko daugiau kaip dvi savaitės, prie Olimpinio kaimelio jau verda pasiruošimo atidarymo šventei šurmulys. Kartu su policija, saugos tarnybomis budėjimą pradėjo ir Britanijos karinių pajėgų atstovai.

Kaip praneša Karo Ministerija, Olimpinėms žaidynėms skirta beveik 13,5 tūkstančio kariškių. Iš jų 5 tūkst. - specialistai, iškilus ekstremalioms situacijoms, padėsiantys tiesiogiai policijai. Tai išminuotojai, šunų dresuotojai ir, kaip įvardija ministerija, specialus tūkstančio stiprių, bet neginkluotų karių būrys, veiksiantis iškilus civiliniam pavojui.
Tiesiogiai Olimpiados dalyviai ir svečiai susidurs tik su kariais, kurie rūpinsis žaidynių saugumu, budėdami kartu su policija ir saugos tarnybomis. Taip pat galės pasigrožėti didžiausiu Jos Didenybės laivu (HMS) „Ocean“, kuris Olimpiados dienomis prisišvartuos Temzėje ties Grinviču.
 
Dabar, kol vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai ir į Olimpinį miestelį repeticijoms renkasi vien atidarymo ceremonijos dalyviai, kariai budi tik prie pagrindinių įėjimų. Tačiau jie ginkluoti vien šypsenomis ir praeiviams neatrodo grėsmingai.
 
Iš toli matosi, kad jie puikiai pasiruošę bendravimui su žmonėmis – kariai paslaugūs visiems. Teko matyti, kaip pagyvenusiai turistų iš Japonijos porai karys kantriai aiškino, kaip greičiausiai pasiekti metro. Vis dėlto prie olimpinių objektų budintys kariai- ne Buckinghamo dvaro sargyba ir, bandant juos nufotografuoti sulauksite griežto „Ne“. Net jeigu jus žavi šviesiaplaukė, panorusi įsiamžinti su išvaizdžiu kareiviu.
 
***
 
Jeigu pastebėjote ką nors įdomaus ar neįprasto, susijusio su Olimpiada, pasidalinkite su kitais skaitytojais. Laukiame jūsų laiškų editor@tiesa.com.

Žymos: Londonas, Olimpiada, Kariuomenė, Herkus Milaševičius

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Sinoptikai vėl žada gilų sniegą ir šalčius

Bažnyčia naktimis tampa pasilinksminimo namais

Londono gatvėje vyras mojavo kulkosvaidžiu

Sinoptikai vėl žada gilų sniegą ir šalčius Bažnyčia naktimis tampa pasilinksminimo namais Londono gatvėje vyras mojavo kulkosvaidžiu
 

Ekonomistas: „Mažinant pašalpas skatinama neturėti vaikų“

D. Britanijai gresia radikalių islamistų išpuolis

Suimtas įtariamai prie mokyklų mergaites viliojęs vyras

Ekonomistas: „Mažinant pašalpas skatinama neturėti vaikų D. Britanijai gresia radikalių islamistų išpuolis Suimtas įtariamai prie mokyklų mergaites viliojęs vyras
 

Sukčiai įsigudrino vogti iš išmaniųjų telefonų

Anglijos gyventojams pinga dujos

„Tiesos“ tyrimas: kaip sukčius telefonu bandė iškaulyti pinigų

Sukčiai įsigudrino vogti iš išmaniųjų telefonų Anglijos gyventojams pinga dujos „Tiesos tyrimas: kaip sukčius telefonu bandė iškaulyti pinigų
 

Medikai nebespėja teikti būtiniausių paslaugų

Londono metro: artėja dar vienas streikas

Už kiek parduodamas brangiausias butas Anglijoje? 

Medikai nebespėja teikti būtiniausių paslaugų Londono metro: artėja dar vienas streikas Už kiek parduodamas brangiausias butas Anglijoje?
 

Darbas Londone: bedarbiams skirs gyvenimo trenerius

Šiurpus radinys Temzės upėje nustebino gelbėtojus

Dešimtys tūkstančių britų gyvena iš kitose šalyse gaunamų pašalpų

Darbas Londone: bedarbiams skirs gyvenimo trenerius Šiurpus radinys Temzės upėje nustebino gelbėtojus Dešimtys tūkstančių britų gyvena iš kitose šalyse gaunamų pašalpų
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE