Pasaulyje

Teskto dydis: A+ A-

Airija: Palengvinta būsto paskolos išsimokėjimo tvarka1125

Sigita Limontaitė   |   independent.ie   |   2012-07-09
Airija: Palengvinta būsto paskolos išsimokėjimo tvarka
Paskolos nebesumokantiems gyventojams nereikės palikti savo namų

Vyriausybė pranešė, kad jau keliasdešimčiai būsto paskolą mokančių žmonių pritaikyta nauja pataisa, pavadinta „morgage-to-rent“, kurios tikslas – padėti tiems, kurie nebesugeba išmokėti paskolos už savo būstą, pranešė independent.ie.

Esminis pataisos elementas – būstą už paskolos pinigus įsigiję ir už jį sumokėti nebegalintys žmonės nuo šiol galės atsisakyti savo teisių į būstą, nesumokėti likusios sumos, tačiau ir neprarasti savo nekilnojamo turto, bet nuomotis jį ir gyventi toliau.
Namus, už kuriuos gyventojai nebegali sumokėti, superka labdaros organizacija, kuri vėliau pernuomoja būstus norintiems juose pasilikti. Ankstesnių savininkų skola bankui panaikinama, tačiau tik asmenims, gaunantiems mažas pajamas, pretenduojantiems į socialinį būstą bei tiems, kurių nekilnojamo turto vertė mažesnė nei €220 tūks.
 
Ne visi Airijos bankai sutiko būti įtraukti į naują pardavimo – nuomos schemą, tad ne visi norintieji galės grąžinti savo įsigytą būstą ir nuomotis jį iš naujo. Manoma, kad nauja sistema padės iki 10 tūks. šeimų, nebesugebančių išlaikyti savo būsto ir tiems, kurie atsidūrė realiame pavojuje netekti pastogės. Šeimos, pasinaudojusios nauja paslauga neturės niekam prisipažinti, kad nesugebėjo susimokėti paskolos, jie gyvens tame pačiame būste, o jų vaikai lankys tas pačias mokyklas. Vyriausybės nuomone, šis pakeitimas naudingas ir valstybei, ir jos gyventojams.
 

Žymos: Nekilnojamas turtas, Sigita Limontaitė, Airija, Paskolos

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Europoje siekiama legalizuoti lengvus narkotikus 335

Poilsiautojai baidosi Krymo161

Konfliktas Gazos ruože pareikalavo daugiau kaip 1000 aukų 172

Europoje siekiama legalizuoti lengvus narkotikus Poilsiautojai baidosi Krymo Konfliktas Gazos ruože pareikalavo daugiau kaip 1000 aukų
 

Ispanijoje – daugiau naujų darbo vietų 317

Dar viena lėktuvo katastrofa 319

Separatistai Ukrainoje ir toliau numušinėja lėktuvus 367

Ispanijoje – daugiau naujų darbo vietų Dar viena lėktuvo katastrofa Separatistai Ukrainoje ir toliau numušinėja lėktuvus
 

Ispanams atsitiesti padeda turistai 284

Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis263

Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones?  792

Ispanams atsitiesti padeda turistai Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones?
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE