Pasaulyje

Teskto dydis: A+ A-

Vokietija: imigrantai pakreipė populiacijos kreivę aukštyn931

Sigita Limontaitė   |   thelocal.de   |   2012-07-04
Vokietija: imigrantai pakreipė populiacijos kreivę aukštyn
Imigrantai, kurdami šeimas, padeda išlaikyti populiaciją

Pasak Federalinio statistikos biuro, pirmą kartą per aštuonerius metus Vokietijos populiacija padidėjo. Naujausiais duomenimis, gyventojų skaičius padaugėjo dėl imigrantų iš Rytų Europos, pranešė thelocal.de.

Paskutiniai atlikti tyrimai rodo, kad šalies populiacija per pastaruosius metus padidėjo 90 tūkst. gyventojų. Per 2011 metus į šalį atvyko apie 163 tūkst. lenkų, 95 tūkst. rumunų, 51 tūkst. bulgarų ir 41 tūkst. vengrų. Nepaisant teigiamų pernai metų tendencijų manoma, kad populiacija mažės, nes vokiečiai nesusilaukia pakankamai vaikų, kad gyventojų skaičius didėtų.
Statistikos biuro duomenimis, norint tik išlaikyti esamą populiaciją, kiekvienai moteriai vidutiniškai tektų 2,1 vaiko, tačiau dabartinė situacija rodo, kad vienai vokietei vidutiniškai tenka 1,4 vaiko. Praėjusiais metais Vokietijoje vaikų gimstamumas sumažėjo 15 tūks. arba 2,2 proc. palyginti su 2010 metais.
 
Nuo 1972 metų Vokietijoje kasmet miršta daugiau žmonių negu gimsta kūdikių, taip pat mažėja santuokų skaičius. 2011 metais susituokė 4 tūkst. mažiau porų nei 2010. Demografai teigia, kad nėra priežasties nerimauti dėl mažėjančios populiacijos, mat Vokietija pagal gyventojų skaičių kvadratiniam kilometrui užima ketvirtąją vietą. Be to, atvykstantys bei šeimas kuriantys imigrantai padeda išlaikyti šalies populiacijos lygį.
 

Žymos: Vokietija, Migracija, Šeima

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones?  674

Vokiečiai sumušė atlyginimo rekordą338

Maskva: dešimčių žmonių mirtį lėmė darbo brokas276

Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones? Vokiečiai sumušė atlyginimo rekordą Maskva: dešimčių žmonių mirtį lėmė darbo brokas
 

Ukraina: buvęs prezidentas nerimauja dėl savo milijonų (papildyta)278

Teismo nuosprendis: atsiprašyti „Twitter“ tinkle 226

Ukraina: teroristai sunaikino ištisą armijos batalioną394

Ukraina: buvęs prezidentas nerimauja dėl savo milijonų (papildyta) Teismo nuosprendis: atsiprašyti „Twitter tinkle Ukraina: teroristai sunaikino ištisą armijos batalioną
 

Tragedija JAV: tėvas nužudė keturis savo vaikus 392

Lenkijoje atleistas medikas, atsisakęs atlikti abortą314

NATO aktyviai veikia Juodojoje jūroje 310

Tragedija JAV: tėvas nužudė keturis savo vaikus Lenkijoje atleistas medikas, atsisakęs atlikti abortą NATO aktyviai veikia Juodojoje jūroje
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE