Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

Prezidentė nepritaria PVM lengvatai transporto paslaugos476

Tiesa.com inf.   |   2012-06-27
Prezidentė nepritaria PVM lengvatai transporto paslaugos
Vežėjai žada sumažinti kainą, tačiau Prezidentė abejoja, ar skirtumas bus žymus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nemato galimybių lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taikymui transporto paslaugoms. Pasak šalies vadovės, šiuo metu yra įtempta finansinė situacija, tad pinigai turi būti leidžiami atsakingai. Tai reiškia, kad nelemta išsipildyti vilniečių viltims, kad viešojo transporto bilietų kaina nekils.

Taikyti lengvatinio PVM tarifo visuomeninio transporto bilietams valstybė, pasak prezidentės, kol kas nėra pajėgi. „Išgyvename finansiškai įtemptą laikotarpį, valstybės galimybės ribotos, todėl biudžeto pinigai turi būti leidžiami atsargiai ir atsakingai. Priimdamas PVM įstatymo pataisas, Seimas paskutiniu momentu pasidavė priešrinkiminiam finansiniam populizmui ir viename įstatyme supainiojo skirtingos svarbos dalykus", - teigia prezidentė.
Prezidentūra teigia, kad PVM lengvatos transporto bilietams biudžetui kainuotų beveik 70 mln. Lt. Abejojama, ar sumažėjimą pajus galutiniai vartotojai, nors transportininkai tvirtina, kad mažintų kainas. Vadovaudamasi tokiais motyvais, prezidentė PVM įstatymo pataisas grąžino Seimui svarstyti pakartotinai. Primename, kad antradienį Seimas nubalsavo už PVM sumažinimą nuo 21 proc. iki 9 proc. transporto paslaugoms. Šiam sprendimui įsigalioti buvo reikalingas prezidentės parašas.
 
Prezidentūros išplatintame pranešime nurodoma, kad prezidentė palaiko ir pati inicijavo PVM sumažinimą periodiniams spaudos leidiniams, nes mažėjantis lietuviškų spaudinių prieinamumas ir prastėjanti visuomenės informavimo kokybė, ypač regionuose, kelia grėsmę demokratijai ir visuomenės raidai. Šalies vadovė pritaria ir PVM lengvatai neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui.
 
 

Žymos: Viešasis transportas, Mokesčiai

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Didins pensijas? 105

Atostogoms užsienyje ruošiasi rekordiškai daug lietuvių 134

Baigiasi brangus šildymo sezonas 254

Didins pensijas? Atostogoms užsienyje ruošiasi rekordiškai daug lietuvių Baigiasi brangus šildymo sezonas
 

Norima uždrausti vartoti alkoholį neturintiems 20-ties 263

Būsto pardavimai muša rekordus 357

V. Romanovas likimas: medikų ar teisėsaugos rankose? 298

Norima uždrausti vartoti alkoholį neturintiems 20-ties Būsto pardavimai muša rekordus V. Romanovas likimas: medikų ar teisėsaugos rankose?
 

Lietuvoje pigiausias maistas iš Baltijos šalių 217

Prezidentauti šansą turi septyniese320

V. Adamkaus kova su vėžiu dar nesibaigė 353

Lietuvoje pigiausias maistas iš Baltijos šalių Prezidentauti šansą turi septyniese V. Adamkaus kova su vėžiu dar nesibaigė

Daugiau TIESOJE