Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

Prezidentė nepritaria PVM lengvatai transporto paslaugos497

Tiesa.com inf.   |   2012-06-27
Prezidentė nepritaria PVM lengvatai transporto paslaugos
Vežėjai žada sumažinti kainą, tačiau Prezidentė abejoja, ar skirtumas bus žymus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nemato galimybių lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taikymui transporto paslaugoms. Pasak šalies vadovės, šiuo metu yra įtempta finansinė situacija, tad pinigai turi būti leidžiami atsakingai. Tai reiškia, kad nelemta išsipildyti vilniečių viltims, kad viešojo transporto bilietų kaina nekils.

Taikyti lengvatinio PVM tarifo visuomeninio transporto bilietams valstybė, pasak prezidentės, kol kas nėra pajėgi. „Išgyvename finansiškai įtemptą laikotarpį, valstybės galimybės ribotos, todėl biudžeto pinigai turi būti leidžiami atsargiai ir atsakingai. Priimdamas PVM įstatymo pataisas, Seimas paskutiniu momentu pasidavė priešrinkiminiam finansiniam populizmui ir viename įstatyme supainiojo skirtingos svarbos dalykus", - teigia prezidentė.
Prezidentūra teigia, kad PVM lengvatos transporto bilietams biudžetui kainuotų beveik 70 mln. Lt. Abejojama, ar sumažėjimą pajus galutiniai vartotojai, nors transportininkai tvirtina, kad mažintų kainas. Vadovaudamasi tokiais motyvais, prezidentė PVM įstatymo pataisas grąžino Seimui svarstyti pakartotinai. Primename, kad antradienį Seimas nubalsavo už PVM sumažinimą nuo 21 proc. iki 9 proc. transporto paslaugoms. Šiam sprendimui įsigalioti buvo reikalingas prezidentės parašas.
 
Prezidentūros išplatintame pranešime nurodoma, kad prezidentė palaiko ir pati inicijavo PVM sumažinimą periodiniams spaudos leidiniams, nes mažėjantis lietuviškų spaudinių prieinamumas ir prastėjanti visuomenės informavimo kokybė, ypač regionuose, kelia grėsmę demokratijai ir visuomenės raidai. Šalies vadovė pritaria ir PVM lengvatai neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui.
 
 

Žymos: Viešasis transportas, Mokesčiai

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Lietuvos paštas pabrangino siuntas 130

Ateityje atsiskaitinėsime virtualiomis kortelėmis? 169

Gelbėtojai nori paprotinti poilsiautojus 197

Lietuvos paštas pabrangino siuntas Ateityje atsiskaitinėsime virtualiomis kortelėmis? Gelbėtojai nori paprotinti poilsiautojus
 

Lietuviai pradeda įsimylėti eurą 234

Paskelbti turtingiausi lietuviai 428

Palangoje galingas viesulas žalojo žmones 563

Lietuviai pradeda įsimylėti eurą Paskelbti turtingiausi lietuviai Palangoje galingas viesulas žalojo žmones
 

Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis351

Oficialu: litui liko pusmetis 275

Jauni lietuviai svajoja būti medikais 193

Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis Oficialu: litui liko pusmetis Jauni lietuviai svajoja būti medikais
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE