Pasaulyje

Teskto dydis: A+ A-

Airija: Vairuojančioms moterims brangs automobilių draudimas902

Sigita Limontaitė   |   2012-06-20
Airija: Vairuojančioms moterims brangs automobilių draudimas
Moterims automobilio draudimas kainuos iki €100 per metus brangiau

Airijoje gyvenančios ir automobilius vairuojančios moterys nuo šių metų pabaigos susidurs su draudimo kainos padidėjimu, – pranešė independent.ie.

 Šiuo metu Airijoje vairuojančios moterys už automobilio draudimą moka mažiau nei vyrai, nes statistiškai, moterys – kur kas atsargesnės kelyje bei rečiau sukelia rimtas avarijas. Naujas Europos sąjungos įstatymas reglamentuoja, kad draudimo kompanijos privalo imti vienodą mokestį iš vairuotojų nepriklausomai nuo jų lyties. Naujasis įstatymas įsigalės šių metų gruodį.
Tikimasi, kad pirmaisiais įstatymo įsigalėjimo mėnesiais automobilio draudimas pabrangs 11% jaunoms vairuotojoms. O kai kurioms moterims, priklausomai nuo vairavimo patirties bei jų amžiaus, draudimą siekiama padidinti net iki 25%. Taip nuspręsta padaryti todėl, kad iki šiol Airijoje bei Jungtinėje Karalystėje vyrai už automobilio draudimą kartais moka net dvigubai daugiau nei moterys. Pavyzdžiui, šiuo metu, 21 metų amžiaus vyras už draudimą moka apie €1600, kai tuo tarpu to paties amžiaus ir tokį pat automobilį vairuojanti moteris – apie €800.
 
Manoma, kad kiekviena jauna vairuotoja, įsigalėjus naujajam įstatymui, gali tikėtis už savo automobilio draudimą mokėti apie €100 per metus daugiau. Ištyrus Europos šalių, kuriose įsigalėjo naujasis įstatymas, automobilių draudimo kainas, paaiškėjo, kad draudimo kainų skirtumas varijuoja priklausomai nuo šalies, pavyzdžiui, Belgijoje moterims draudimas pabrango 7% – 15%, kai tuo tarpu vyrams, atpigo 3% – 4%.
 

Žymos: Sigita Limontaitė, Airija, Transportas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

JAV ir Europa ginkluojasi138

Ukraina: lūžio taškas ties Rusijos siena  144

Ekonominė krizė toliau skaudžiai kamuoja italus258

JAV ir Europa ginkluojasi Ukraina: lūžio taškas ties Rusijos siena Ekonominė krizė toliau skaudžiai kamuoja italus
 

Kruvina diena JAV mokykloje: mokinys badė peiliais 285

Norvegijos gėjai bažnyčioje nesituoks 282

Ukrainoje – nauja Donecko respublika (atnaujinta)360

Kruvina diena JAV mokykloje: mokinys badė peiliais Norvegijos gėjai bažnyčioje nesituoks Ukrainoje – nauja Donecko respublika (atnaujinta)
 

Mistiškai dingęs lėktuvas sudužo atšiauriausioje pasaulio vietoje 633

Ispanija laukia „Marks&Spencer“292

Vokietijoje - nauja darbo valandos kaina 395

Mistiškai dingęs lėktuvas sudužo atšiauriausioje pasaulio vietoje Ispanija laukia „Marks&Spencer Vokietijoje - nauja darbo valandos kaina

Daugiau TIESOJE