Pasaulyje

Teskto dydis: A+ A-

Airija: Vairuojančioms moterims brangs automobilių draudimas993

Sigita Limontaitė   |   2012-06-20
Airija: Vairuojančioms moterims brangs automobilių draudimas
Moterims automobilio draudimas kainuos iki €100 per metus brangiau

Airijoje gyvenančios ir automobilius vairuojančios moterys nuo šių metų pabaigos susidurs su draudimo kainos padidėjimu, – pranešė independent.ie.

 Šiuo metu Airijoje vairuojančios moterys už automobilio draudimą moka mažiau nei vyrai, nes statistiškai, moterys – kur kas atsargesnės kelyje bei rečiau sukelia rimtas avarijas. Naujas Europos sąjungos įstatymas reglamentuoja, kad draudimo kompanijos privalo imti vienodą mokestį iš vairuotojų nepriklausomai nuo jų lyties. Naujasis įstatymas įsigalės šių metų gruodį.
Tikimasi, kad pirmaisiais įstatymo įsigalėjimo mėnesiais automobilio draudimas pabrangs 11% jaunoms vairuotojoms. O kai kurioms moterims, priklausomai nuo vairavimo patirties bei jų amžiaus, draudimą siekiama padidinti net iki 25%. Taip nuspręsta padaryti todėl, kad iki šiol Airijoje bei Jungtinėje Karalystėje vyrai už automobilio draudimą kartais moka net dvigubai daugiau nei moterys. Pavyzdžiui, šiuo metu, 21 metų amžiaus vyras už draudimą moka apie €1600, kai tuo tarpu to paties amžiaus ir tokį pat automobilį vairuojanti moteris – apie €800.
 
Manoma, kad kiekviena jauna vairuotoja, įsigalėjus naujajam įstatymui, gali tikėtis už savo automobilio draudimą mokėti apie €100 per metus daugiau. Ištyrus Europos šalių, kuriose įsigalėjo naujasis įstatymas, automobilių draudimo kainas, paaiškėjo, kad draudimo kainų skirtumas varijuoja priklausomai nuo šalies, pavyzdžiui, Belgijoje moterims draudimas pabrango 7% – 15%, kai tuo tarpu vyrams, atpigo 3% – 4%.
 

Žymos: Sigita Limontaitė, Airija, Transportas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Separatistai Ukrainoje ir toliau numušinėja lėktuvus 125

Ispanams atsitiesti padeda turistai 144

Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis187

Separatistai Ukrainoje ir toliau numušinėja lėktuvus Ispanams atsitiesti padeda turistai Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis
 

Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones?  758

Vokiečiai sumušė atlyginimo rekordą401

Maskva: dešimčių žmonių mirtį lėmė darbo brokas295

Kas Ukrainoje pražudė 298 žmones? Vokiečiai sumušė atlyginimo rekordą Maskva: dešimčių žmonių mirtį lėmė darbo brokas
 

Ukraina: buvęs prezidentas nerimauja dėl savo milijonų (papildyta)290

Teismo nuosprendis: atsiprašyti „Twitter“ tinkle 231

Ukraina: teroristai sunaikino ištisą armijos batalioną403

Ukraina: buvęs prezidentas nerimauja dėl savo milijonų (papildyta) Teismo nuosprendis: atsiprašyti „Twitter tinkle Ukraina: teroristai sunaikino ištisą armijos batalioną
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE