Lietuva

Teksto dydis: A+ A-

JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje

Tiesa.com inf.   |   2012-06-19
JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje
Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.

Užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui adresuotame JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton laiške dėkojama už nuoseklias Lietuvos pastangas užtikrinti Europos humanitarinio universiteto (EHU) ilgaamžiškumą, politinę ir finansinę paramą įstaigos švietėjiškai misijai ir žadama tolesnė trejų metų JAV finansinė parama šiam projektui išlaikyti.

„Palaikau jūsų tautos pastangas išsaugoti galimybę baltarusių studentams Europos humanitariniame universitete gauti kokybišką išsilavinimą. Tikimės, kad JAV įsitraukimas paskatins ir kitus donorus prisidėti prie mūsų pastangų dėl tolesnio EHU progreso ir tvarumo“, - teigiama H.Clinton laiške.
Pasak jos, JAV itin gerai vertina baltarusių studentams suteikiamą galimybę mokytis universitete, galinčiame veikti pagal Vakarų liberaliosiomis vertybėmis grįstą mokymo programą ir išvengti Baltarusijos valdžios diktato.
 
JAV valstybės sekretorės laiške teigiama, kad šalis įsipareigoja per artimiausius trejus metus EHU skirti 1 milijoną JAV dolerių. Vilniuje veikiančiam universitetui JAV nuo 2001 m. jau skyrė 3,5 milijono JAV dolerių paramą. H.Clinton taip pat pažymi aktyvų JAV bendradarbiavimą su universitetu įgyvendinant demokratijos skatinimo Baltarusijoje programas.
 
EHU buvo įkurtas Baltarusijoje 1992 m., tačiau 2005 m. dėl šalies vadovybės spaudimo buvo perkeltas į Lietuvos sostinę. Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.
 
Neseniai surengtame EHU 20-mečio minėjime Vilniuje A.Ažubalis pabrėžė, kad parama šiai mokslo įstaigai yra patikimiausia tarptautinės bendruomenės investicija į laisvos, europietiškos ir demokratinės Baltarusijos visuomenės ateitį.
 
 

Žymos: JAV, Vilnius, Baltarusija, Universitetas, Hillary Clinton

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Kalėdomis lietuviai pradeda džiaugtis anksčiau

Vilniečių pramoga – pasivažinėjimas kalėdiniu traukinuku

Lietuvoje rūkantieji greit neberas sau vietos

Kalėdomis lietuviai pradeda džiaugtis anksčiau Vilniečių pramoga – pasivažinėjimas kalėdiniu traukinuku Lietuvoje rūkantieji greit neberas sau vietos
 

Litas prekybininkams jau tapo galvos skausmu

Didžioji dalis lietuvių pasirinko D. Britaniją

Ukrainoje dar vienas postas lietuviui

Litas prekybininkams jau tapo galvos skausmu Didžioji dalis lietuvių pasirinko D. Britaniją Ukrainoje dar vienas postas lietuviui
 

Garsi politikė „sublizgėjo“ „Facebook“

Žiema į Lietuvą ateis pavasarį?

Lietuvos kariuomenės daliniuose – kovinė parengtis

Garsi politikė „sublizgėjo „Facebook Žiema į Lietuvą ateis pavasarį? Lietuvos kariuomenės daliniuose – kovinė parengtis
 

Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius

Per Kalėdas dvigubai uždirbs kantriausi

Lietuvis verslininkas gelbės Ukrainos ekonomiką

Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius Per Kalėdas dvigubai uždirbs kantriausi Lietuvis verslininkas gelbės Ukrainos ekonomiką
 

Sustiprintos NATO pajėgos lieka Lietuvoje

Premjeras ramina į tėvynę pinigus siunčiančius lietuvius

Vietoj minimalios algos lietuviai renkasi pašalpas

Sustiprintos NATO pajėgos lieka Lietuvoje Premjeras ramina į tėvynę pinigus siunčiančius lietuvius Vietoj minimalios algos lietuviai renkasi pašalpas
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE