Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje 642

Tiesa.com inf.   |   2012-06-19
JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje
Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.

Užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui adresuotame JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton laiške dėkojama už nuoseklias Lietuvos pastangas užtikrinti Europos humanitarinio universiteto (EHU) ilgaamžiškumą, politinę ir finansinę paramą įstaigos švietėjiškai misijai ir žadama tolesnė trejų metų JAV finansinė parama šiam projektui išlaikyti.

„Palaikau jūsų tautos pastangas išsaugoti galimybę baltarusių studentams Europos humanitariniame universitete gauti kokybišką išsilavinimą. Tikimės, kad JAV įsitraukimas paskatins ir kitus donorus prisidėti prie mūsų pastangų dėl tolesnio EHU progreso ir tvarumo“, - teigiama H.Clinton laiške.
Pasak jos, JAV itin gerai vertina baltarusių studentams suteikiamą galimybę mokytis universitete, galinčiame veikti pagal Vakarų liberaliosiomis vertybėmis grįstą mokymo programą ir išvengti Baltarusijos valdžios diktato.
 
JAV valstybės sekretorės laiške teigiama, kad šalis įsipareigoja per artimiausius trejus metus EHU skirti 1 milijoną JAV dolerių. Vilniuje veikiančiam universitetui JAV nuo 2001 m. jau skyrė 3,5 milijono JAV dolerių paramą. H.Clinton taip pat pažymi aktyvų JAV bendradarbiavimą su universitetu įgyvendinant demokratijos skatinimo Baltarusijoje programas.
 
EHU buvo įkurtas Baltarusijoje 1992 m., tačiau 2005 m. dėl šalies vadovybės spaudimo buvo perkeltas į Lietuvos sostinę. Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.
 
Neseniai surengtame EHU 20-mečio minėjime Vilniuje A.Ažubalis pabrėžė, kad parama šiai mokslo įstaigai yra patikimiausia tarptautinės bendruomenės investicija į laisvos, europietiškos ir demokratinės Baltarusijos visuomenės ateitį.
 
 

Žymos: JAV, Vilnius, Baltarusija, Universitetas, Hillary Clinton

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

N. Venckienė apie naujus įstatymus galvoja ir slapstydamasi 141

Katalikai laukia šviesos ir džiaugsmo šventės – šv. Velykų294

Eurui – žalia šviesa328

N. Venckienė apie naujus įstatymus galvoja ir slapstydamasi Katalikai laukia šviesos ir džiaugsmo šventės – šv. Velykų Eurui – žalia šviesa
 

Trakai skina laurus ir garsina Lietuvą 303

Didins pensijas? 334

Atostogoms užsienyje ruošiasi rekordiškai daug lietuvių 231

Trakai skina laurus ir garsina Lietuvą Didins pensijas? Atostogoms užsienyje ruošiasi rekordiškai daug lietuvių
 

Baigiasi brangus šildymo sezonas 311

Norima uždrausti vartoti alkoholį neturintiems 20-ties 293

Būsto pardavimai muša rekordus 383

Baigiasi brangus šildymo sezonas Norima uždrausti vartoti alkoholį neturintiems 20-ties Būsto pardavimai muša rekordus

Daugiau TIESOJE