Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje 665

Tiesa.com inf.   |   2012-06-19
JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje
Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.

Užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui adresuotame JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton laiške dėkojama už nuoseklias Lietuvos pastangas užtikrinti Europos humanitarinio universiteto (EHU) ilgaamžiškumą, politinę ir finansinę paramą įstaigos švietėjiškai misijai ir žadama tolesnė trejų metų JAV finansinė parama šiam projektui išlaikyti.

„Palaikau jūsų tautos pastangas išsaugoti galimybę baltarusių studentams Europos humanitariniame universitete gauti kokybišką išsilavinimą. Tikimės, kad JAV įsitraukimas paskatins ir kitus donorus prisidėti prie mūsų pastangų dėl tolesnio EHU progreso ir tvarumo“, - teigiama H.Clinton laiške.
Pasak jos, JAV itin gerai vertina baltarusių studentams suteikiamą galimybę mokytis universitete, galinčiame veikti pagal Vakarų liberaliosiomis vertybėmis grįstą mokymo programą ir išvengti Baltarusijos valdžios diktato.
 
JAV valstybės sekretorės laiške teigiama, kad šalis įsipareigoja per artimiausius trejus metus EHU skirti 1 milijoną JAV dolerių. Vilniuje veikiančiam universitetui JAV nuo 2001 m. jau skyrė 3,5 milijono JAV dolerių paramą. H.Clinton taip pat pažymi aktyvų JAV bendradarbiavimą su universitetu įgyvendinant demokratijos skatinimo Baltarusijoje programas.
 
EHU buvo įkurtas Baltarusijoje 1992 m., tačiau 2005 m. dėl šalies vadovybės spaudimo buvo perkeltas į Lietuvos sostinę. Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.
 
Neseniai surengtame EHU 20-mečio minėjime Vilniuje A.Ažubalis pabrėžė, kad parama šiai mokslo įstaigai yra patikimiausia tarptautinės bendruomenės investicija į laisvos, europietiškos ir demokratinės Baltarusijos visuomenės ateitį.
 
 

Žymos: JAV, Vilnius, Baltarusija, Universitetas, Hillary Clinton

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Palangoje galingas viesulas žalojo žmones 284

Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis206

Oficialu: litui liko pusmetis 155

Palangoje galingas viesulas žalojo žmones Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis Oficialu: litui liko pusmetis
 

Jauni lietuviai svajoja būti medikais 161

Ukrainiečiai plūsta į Lietuvą279

Elektromobilių vairuotojams kelionės tapo paprastesnės 254

Jauni lietuviai svajoja būti medikais Ukrainiečiai plūsta į Lietuvą Elektromobilių vairuotojams kelionės tapo paprastesnės
 

Prekyba pigiais losjonais – uždrausta 339

Ministerijose – pažįstami veidai naujose pareigose300

Naftos perdirbimo įmonės dienos Mažeikiuose suskaičiuotos 329

Prekyba pigiais losjonais – uždrausta Ministerijose – pažįstami veidai naujose pareigose Naftos perdirbimo įmonės dienos Mažeikiuose suskaičiuotos
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE