Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje

Tiesa.com inf.   |   2012-06-19
JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje
Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.

Užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui adresuotame JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton laiške dėkojama už nuoseklias Lietuvos pastangas užtikrinti Europos humanitarinio universiteto (EHU) ilgaamžiškumą, politinę ir finansinę paramą įstaigos švietėjiškai misijai ir žadama tolesnė trejų metų JAV finansinė parama šiam projektui išlaikyti.

„Palaikau jūsų tautos pastangas išsaugoti galimybę baltarusių studentams Europos humanitariniame universitete gauti kokybišką išsilavinimą. Tikimės, kad JAV įsitraukimas paskatins ir kitus donorus prisidėti prie mūsų pastangų dėl tolesnio EHU progreso ir tvarumo“, - teigiama H.Clinton laiške.
Pasak jos, JAV itin gerai vertina baltarusių studentams suteikiamą galimybę mokytis universitete, galinčiame veikti pagal Vakarų liberaliosiomis vertybėmis grįstą mokymo programą ir išvengti Baltarusijos valdžios diktato.
 
JAV valstybės sekretorės laiške teigiama, kad šalis įsipareigoja per artimiausius trejus metus EHU skirti 1 milijoną JAV dolerių. Vilniuje veikiančiam universitetui JAV nuo 2001 m. jau skyrė 3,5 milijono JAV dolerių paramą. H.Clinton taip pat pažymi aktyvų JAV bendradarbiavimą su universitetu įgyvendinant demokratijos skatinimo Baltarusijoje programas.
 
EHU buvo įkurtas Baltarusijoje 1992 m., tačiau 2005 m. dėl šalies vadovybės spaudimo buvo perkeltas į Lietuvos sostinę. Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.
 
Neseniai surengtame EHU 20-mečio minėjime Vilniuje A.Ažubalis pabrėžė, kad parama šiai mokslo įstaigai yra patikimiausia tarptautinės bendruomenės investicija į laisvos, europietiškos ir demokratinės Baltarusijos visuomenės ateitį.
 
 

Žymos: JAV, Vilnius, Baltarusija, Universitetas, Hillary Clinton

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Lietuva – Ukraina: pažadėta ir karinė pagalba

Aiškėja žiauraus studentės nužudymo aplinkybės

Po Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo žmonės reikalauja mirties bausmės

Lietuva – Ukraina: pažadėta ir karinė pagalba Aiškėja žiauraus studentės nužudymo aplinkybės Po Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo žmonės reikalauja mirties bausmės
 

Azartiškas A. Guoga – turtingiausias europarlamente  

Vilniaus meras pavogė M. Mikutavičiaus dainą  

Lietuvos turizmo versle dar vienas smūgis poilsiautojams

Azartiškas A. Guoga – turtingiausias europarlamente Vilniaus meras pavogė M. Mikutavičiaus dainą Lietuvos turizmo versle dar vienas smūgis poilsiautojams
 

Kodėl lietuviai nebenori vaikų?

Politikai didesnę algą žada nuo 2015-ųjų liepos

Lietuviai būstus perka sulaukę 34-erių

Kodėl lietuviai nebenori vaikų? Politikai didesnę algą žada nuo 2015-ųjų liepos Lietuviai būstus perka sulaukę 34-erių
 

Pasiruošimas eurui – pilnu tempu

Lietuva sulaikė šnipą

Savo balsą rinkimuose galėsime atiduoti internetu

Pasiruošimas eurui – pilnu tempu Lietuva sulaikė šnipą Savo balsą rinkimuose galėsime atiduoti internetu
 

Vis daugiau lietuvių kuria nuosavą verslą

Ar Ž. Ilgausko istorija išjudins apsnūdusius politikus?

V. Adamkus tęsia kovą su vėžiu

Vis daugiau lietuvių kuria nuosavą verslą Ar Ž. Ilgausko istorija išjudins apsnūdusius politikus? V. Adamkus tęsia kovą su vėžiu
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE