Jungtinė Karalystė

Teksto dydis: A+ A-

Olimpinė afera: bilietus juodojoje rinkoje pardavinėja ir lietuviai

Sunday Times ir Tiesa.com inf.   |   2012-06-18
Olimpinė afera: bilietus juodojoje rinkoje pardavinėja ir lietuviai
Bilietai į svarbiausius olimpiados renginius juodojoje rinkoje kainuoja iki 10 kartų daugiau.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pradėjo tyrimą dėl masinės prekybos bilietais į Londono žaidynes juodojoje rinkoje. Tokių veiksmų komitetas ėmėsi po britų savaitraščio „Sunday Times“ atlikto tyrimo.

Žurnalistai atskleidė, kad daugiau nei 50-ties olimpiadoje dalyvaujančių šalių oficialūs atstovai ir bilietus platinantys agentai juos siūlo juodojoje rinkoje. Tarp „Sunday Times“ demaskuotų perpardavinėtojų buvo ir lietuvė, „Baltic Clipper“ atstovė Asta Žirlytė. Apsimetę klientais iš Artimųjų Rytų žurnalistai su agentais ir vietinių olimpinių komitetų atstovais sugebėjo susitarti dėl tūkstančių bilietų pardavimų.
„Sunday Times“ teigimu, į svarbiausius žaidynių renginius bilietai juodojoje rinkoje kainuoja iki 10 kartų daugiau nei tikroji kaina. Perpardavinėjimo skandalą tirs TOK etikos komisija. Dėl atskirtų agentų ir atstovų nelegalios veiklos šalys rizikuoja, kad visi jų parduoti bilietai į „London 2012“ bus anuliuoti ir bus apribota pardavimų teisė į kitas olimpines žaidynes.
 
Seras Craigas Reedia, Jungtinės Karalystės atstovas TOK valdyboje, sakė, kad organizacija svarstys bilietų platinimo sistemos pakeitimus. „Mes ieškosime būdų, kaip sukurti modernią sistemą, nes itin svarbu užtikrinti skaidrumą, platinant bilietus į olimpines žaidynes“, - BBC sakė seras C.Reedie.
Šalims-dalyvėms buvo patikėta parduoti daugiau kaip milijoną bilietų į Londono olimpiadą. Dabar galima tik spėlioti, kiek iš jų atsidūrė juodojoje rinkoje. „Sunday Times“ tyrimas atskleidė, kad į skandalą įtrauktos bent 54 šalys, tarp jų ir Lietuva.
 
Bilietų į olimpines žaidynes principai reikalauja, kad jie būtų pardavinėjami tik viename regione. Tai reiškia, kad lietuviai bilietus gali pirkti ne tik savo šalyje, bet bandyti laimę pas artimiausius kaimynus, tačiau kitame žemyne jų įsigyti turėtų būti neįmanoma.
 

Žymos: Olimpiada, Korupcija, Juodoji rinka

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Kalėdų mūšis: „Tiesa“ atskleidžia prekybininkų triukus  

Kinų restorano maiste – pelių išmatos ir tarakonai

Ligoniais rūpinasi anglų kalbos nemokantys slaugytojai

Kalėdų mūšis: „Tiesa atskleidžia prekybininkų triukus Kinų restorano maiste – pelių išmatos ir tarakonai Ligoniais rūpinasi anglų kalbos nemokantys slaugytojai
 

Londono meras apgynė imigrantus

Pajūrio kurorte šiukšlininkai atliekas atsisako išvežti jau antrą savaitę

Švenčių laikotarpiu – išbandymai oro uostams

Londono meras apgynė imigrantus Pajūrio kurorte šiukšlininkai atliekas atsisako išvežti jau antrą savaitę Švenčių laikotarpiu – išbandymai oro uostams
 

Baus už imigrantų išnaudojimą

Fabrikas Mančesteryje rytų europiečius pavertė vergais

Siūlo atimti pašalpas už vaikus

Baus už imigrantų išnaudojimą Fabrikas Mančesteryje rytų europiečius pavertė vergais Siūlo atimti pašalpas už vaikus
 

Per Kalėdas Anglijai gresia Sibiro šaltis

Sekso atsisakiusią lietuvę padegęs somalietis – įkalintas

Politikė: „britai skursta, nes nemoka gaminti“

Per Kalėdas Anglijai gresia Sibiro šaltis Sekso atsisakiusią lietuvę padegęs somalietis – įkalintas Politikė: „britai skursta, nes nemoka gaminti
 

Lietuvių sodyboje – permainų vėjai

Brangstant laidotuvėms – mirusieji laidojami soduose

Atskleista: kas labiausiai vargina Londono nuomininkus

Lietuvių sodyboje – permainų vėjai Brangstant laidotuvėms – mirusieji laidojami soduose Atskleista: kas labiausiai vargina Londono nuomininkus
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE