Sveikata ir receptai

Teskto dydis: A+ A-

Patarimai, kaip padėti dietos nuvargintai odai

Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-06-03
Patarimai, kaip padėti dietos nuvargintai odai

Dažna moteris, norėdama atrodyti jaunesnė, pirmiausia griebiasi pamėgtos priemonės – dietos. Juk liekna, vadinasi, graži. Bet beatodairiškai siekdamos grožio galime sulaukti priešingų rezultatų. Mat mūsų odai dietos yra pats pikčiausias priešas.

Liekna figūra po dietos – be abejo, malonioji medalio pusė. Bet atidžiau pažvelgusios į save veidrodyje netruksime pastebėti ir ne tokių malonių dalykų – sudribusią kūno odą, vietomis kaip „apelsino žievelę“, ir gerokai daugiau raukšlelių veide. Atrodome lieknesnės, bet... senesnės. Argi to mes siekėme?
Jei jau dieta – tai tik saikinga
 
Kuo daugiau kilogramų atsikratysite ir kuo esate vyresnė, tuo liūdnesnė bus odos būklė po dietos. Kosmetologai vienu balsu tvirtina: po dietos odai reikia specialios priežiūros. Ypač oda kenčia nuo ekstremalių dietų, kai per keletą dienų atsikratote daugiau nei 5 kilogramų. Balzako amžiaus moterims tokie pokyčiai iš karto pastebimi. Reikia atminti, kad laikantis dietos per mėnesį galima „netekti“ ne daugiau nei 3 proc. bendros kūno masės. O jei jūs nusižengėte šiai taisyklei ir nebežinote, kaip grąžinti odai stangrumą, tikimės, padės ir šie patarimai.
 
Kompleksinė pagalba
 
Pagalba odai turi būti kompleksinė. Būtina kreiptis į kosmetologą, o jo parinktas priemones ir paskirtas procedūras tuo pat laikotarpiu atlikti ir namuose – tik tada galima tikėtis akivaizdaus odos būklės pagerėjimo.
 
Grožio salonai siūlo daug priemonių, turinčių stangrinamąjį poveikį, ir ypač veiksminga „pirmoji pagalba“ gali būti specialisto atliekamos masažo procedūros. Jau po kelių seansų pastebėsite, kad oda stangresnė. Juos galima papildyti kita veiksminga priemone – mikrobangų terapija, kuri pagerina audinių aprūpinimą krauju, ir odos elastingumas atsikuria. Laikantis dietos būtina rinktis riebius maitinamuosius kremus, ypač nakčiai. Juose turi būti fitohormonų ir kolageno, kad oda taip „neišsitampytų“.
 
Stangrinamosios kaukės paakiams
Puikiu stangrinamuoju poveikiu pasižymi medus, taip pat raudoni ir geltoni vaisiai ir daržovės: morkos, pomidorai, persikai, abrikosai. Juose yra daug vitamino A, o būtent jis ir išsaugo odos tonusą bei elastingumą.
 
Medaus kaukė. Vandens vonelėje ištirpinkite šaukštą medaus, pridėkite šaukštą kvietinių miltų ir plaktą kiaušinio baltymą. Šitą tirštą masę užtepkite aplink akis ir palikite 15 minučių. Po to kaukę nuplaukite šiltu vandeniu. Daryti šią procedūrą reikia kas dieną visą mėnesį, tik tada sulauksite pastebimų rezultatų.
Petražolių kaukė. Petražolių šakeles ir šaknis susmulkinkite plakikliu ar kavos malimo mašinėle ir vientisą masę užtepkite ant vokų. Laikykite kaukę 15 minučių. Procedūrą atlikite kasdien dvi savaites, ir sulauksite gerų rezultatų.
 
Gydomųjų žolių kompresai. Arbatinį šaukštelį sausų ramunėlių, krapų ar šalavijo užpilkite 0,5 stiklinės verdančio vandens ir 10 minučių palaikykite uždengę. Po to užpilą perkoškite ir padalykite dvi dalis. Vieną jų atšaldykite, o kitą pašildykite ir paeiliui ant vokų paeiliui dėkite tai šiltus, tai šaltus kompresus. Procedūrą reikia atlikti reguliariai kas antrą dieną pusantro mėnesio. Elastingumas atkuriamas tik po 15–20 seansų.
 
Odos maitinimas
 
Kiekvieną rytą nepamirškite ant vokų užtepti maitinamojo kremo, o nakčiai – serumo. Tepti būtina pagal tam tikras linijas: per apatinį voką reikia judėti nuo smilkinių tarpuakio link, o per viršutinį, priešingai, – nuo tarpuakio smilkinių link. Serumo kursas – dvi savaitės, kosmetologai jo ilgiau naudoti nepataria.
 
 

Žymos: Patarimas, Oda

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Fosfatai: technologiškai veiksmingi, bet ar nekenkia sveikatai?

Džeimsas Bondas – džentelmeniško stilingumo etalonas

Kas eikvoja mūsų energiją?

Fosfatai: technologiškai veiksmingi, bet ar nekenkia sveikatai? Džeimsas Bondas – džentelmeniško stilingumo etalonas Kas eikvoja mūsų energiją?
 

Pažink savo priešą

Kaip cukrus sustiprina liūdesį

Išankstinės nuostatos poroje – kliūtys tobulėti

Pažink savo priešą Kaip cukrus sustiprina liūdesį Išankstinės nuostatos poroje – kliūtys tobulėti
 

Kaip atsakyti į „nepatogius“ klausimus

Ar madingai... valgai?

Atsakymai vyrams: seksas, stilius ir ne tik...

Kaip atsakyti į „nepatogius klausimus Ar madingai... valgai? Atsakymai vyrams: seksas, stilius ir ne tik...
 

Ar gali išpildyti nors vieną vaiko svajonę?

Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios

Su naujais dantimis – negrįžtamai pasikeitęs gyvenimas 

Ar gali išpildyti nors vieną vaiko svajonę? Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios Su naujais dantimis – negrįžtamai pasikeitęs gyvenimas
 

Koks tavo charakteris?

Neužsižaiskime su „Kodėl?“

Valgome kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai...

Koks tavo charakteris? Neužsižaiskime su „Kodėl? Valgome kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai...
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE