Nebenoriu būti bedarbis

Teksto dydis: A+ A-

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kursai

Sigita Limontaitė   |   2012-05-22
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kursai
Kursuose dalyviai sužinojo kaip tinkamai parašyti CV ir motyvacinį laišką

Vienas iš eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ tikslų – įgūdžiai, gauti eksperimento metu, kurie padės dalyviams ieškant darbo. Pirmiausia dalyviai išklausė gyvenimo trenerės patarimų bei konsultacijos, po kurios visi lankė „TLE Training“ siūlomus kursus darbo ieškantiems žmonėms. Savo nuomonę apie kursus bei jų naudą išdėstė visi dalyviai.

 Kursų konsultantai eksperimento dalyvius mokė ieškoti darbo: kur ir kaip tai daryti, kaip suprasti ir išanalizuoti skelbimus, kaip suvokti, kokio darbuotojo ieško kompanija. Taip pat dalyviai išmoko tinkamai parašyti gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką. Kursus lankantys žmonės taip pat turi bandomąjį pokalbį dėl darbo, kurio metu su studentais kalbasi kursų vadovas, pats suteikiantis darbo žmonėms.
Giedrė apie šiuos kursus turėjo gana griežtą nuomonę. Ji darbo ieško jau porą mėnesių, o gyvena Jungtinėje Karalystėje beveik penketą metų. Mergina teigė, kad pirmosiomis dienomis juos mokė merginos, kurios gyvena čia vos keletą mėnesių. Giedrei nepatiko, kad studentai didžiąją laiko dalį buvo mokomi tik teorinių žinių, o praktinį darbo pokalbį turėjo vos vieną kartą.
 
„Mokytojos skatino ieškoti darbo tik viename valstybiniame tinklalapyje, iš kurio praktiniame gyvenime man dar nė karto neatėjo atsakymas, nors kituose tinklapiuose vadovai padėkoja, kad gavo mano CV. Taip pat merginos patarė į motyvacinį laišką įtraukti sakinį ar du apie pačią kompaniją, tačiau man paklausus – ką, konkrečiai, apie kompaniją įtraukti, niekas negalėjo atsakyti.“ – sakė Giedrė.
 
Daugiausiai žinių ir naudos moteris teigė gavusi bandomojo pokalbio dėl darbo metu. „Aš labai pasitikėjau tuo žmogumi, jis turi daug praktikos, aiškino mums viską praktiškai ir jautėsi, kad pats yra patyręs tai, apie ką kalba. Tokie kursai man patiko kur kas labiau nei teorinės žinios“ – atviravo Giedrė.
 
Algimantui kursai pasirodė naudingesni nei Giedrei, mat, vaikinas siuntė daug CV, tačiau nebuvo tikras, kaip jį reikia parašyti. „Jau nuo pirmos dienos kursai man davė naudos. Sužinojau, kad reikia atidžiai įsiskaityti į skelbimą ir kodėl, vėliau mus išmokė ką reikia, ko nereikia, o ką apskritai draudžiama įtraukti į CV.“ – „Tiesai“ sakė Algimantas. 
 
Aleksandrai „TLE Training“ kursai, kaip ir gyvenimo trenerės konsultacija, pasirodė naudingi. Aleksandra sakė sužinojusi dalykų, kurių egzistavimo net neįsivaizdavo. Pirmiausia moteris pabrėžė nežinojusi, kad gyvenimo aprašyme nereikėtų rašyti savo lyties, gimimo metų bei tautybės – taip išvengiama diskriminacijos priimant į darbą. CV neturi nieko bendro su žmogaus lytimi ar šeimos statusu, viskas, ką reikia žinoti potencialiam darbdaviui yra patirtis, asmeninės savybės bei įgūdžiai, galintys praversti pozicijoje, į kurią pretenduojama.
 
Aleksandros manymu, pirminė atranka be asmeninio gyvenimo faktų suteikia daugiau galimybių kiekvienam darbo ieškančiam pretendentui. „Per darbo interviu vadovas vis tiek paklaus to, ko nori paklausti, tačiau atranka į pokalbį būna sąžininga kai darbdavys žino tik tavo darbo patirtį. Sužinojau pagrindinius klausimus, kurių paklausia kiekvienas darbdavys. Darbdavys nebūtinai paklaus visų standartinių klausimų, tačiau reikia pasiruošti visiems ir jausiesi ramiau.“ – patirtimi dalinosi Aleksandra. Eksperimento dalyvei įsiminė mokytojo teiginys, kad kiekvieną kartą pasibaigus interviu dėl darbo pats darbuotojas turi turėti nors porą klausimų darbdaviui, taip esą parodomas susidomėjimas pozicija, į kurią pretenduojama.

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Kita atostogų pusė - kiek kainuoja palikti namai?

Elektromobilis kelyje – nebe naujiena

Jaunasis talentas Londone prasimušė į vaikų futbolo elitą 

Kita atostogų pusė - kiek kainuoja palikti namai? Elektromobilis kelyje – nebe naujiena Jaunasis talentas Londone prasimušė į vaikų futbolo elitą
 

Bandymas pramušti nedarbo sieną: pavyko vienam iš trijų

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Giedrės darbo pokalbis

VIDEO: Kaip parašyti gerą CV Anglijoje 

Bandymas pramušti nedarbo sieną: pavyko vienam iš trijų Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: Giedrės darbo pokalbis VIDEO: Kaip parašyti gerą CV Anglijoje
 

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo pokalbis

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: eksperimente įgyta patirtis padėjo ieškant darbo

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: nemokami anglų kalbos kursai internetu

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: Algimanto darbo pokalbis Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: eksperimente įgyta patirtis padėjo ieškant darbo Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: nemokami anglų kalbos kursai internetu
 

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Aleksandros darbo pokalbis

Eksperimentas: „Nebenoriu būti bedarbis“: Giedrės darbo paieškos planas

Eksperimentas: „Nebenoriu būti bedarbis“: Aleksandros darbo paieškos planas

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: Aleksandros darbo pokalbis Eksperimentas: „Nebenoriu būti bedarbis: Giedrės darbo paieškos planas Eksperimentas: „Nebenoriu būti bedarbis: Aleksandros darbo paieškos planas
 

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo paieškos planas

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: ko reikia norint gauti svajonių darbą?

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kursai

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: Algimanto darbo paieškos planas Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: ko reikia norint gauti svajonių darbą? Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis: kursai
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE