Teskto dydis: A+ A-

Lemiamoje dvikovoje – Londono „Žalgirio“ pergalė

Tiesa.com inf.   |   2012-03-27
Rungtynėse buvo užfiksuotas rekordinis pražangų skaičius.

Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL/TonyBet) paaiškėjo du iš keturių pusfinalio dalyviai. Bene labiausiai intriguojančiame ketvirtfinalyje Londono “Žalgiris” pranoko “Lietuvos ryto akademiją” (LRA), lemiamą dvikovą laimėjęs 88:78 (23:16, 23:21, 14:17, 28:24). Serijos rezultatas – 2:1 žalgiriečių naudai.

Trečiojoje dvikovoje ''Žalgiris'' nuo pirmųjų minučių parodė, kad rungtynėms nusiteikęs labai rimtai - per pirmas tris minutes “žalieji” pelnė 7 taškus be atsako. Po minutės pertraukėlės atsigavo nuo šalto dušo ir pristabdė tolstantį ''Žalgirį''. Pirmasis kėlinukas baigėsi 23:16 ''Žalgirio'' naudai.
Antrajame ketvirtyje kova vyko labai nervingai. Šiame kėlinuke buvo užfiksuotos net 23 pražangos. Iš viso per varžybas užfiksuota rekordiškai daug pražangų – net 66. Antrojoje ryungtynių pusėje “Lietuvos ryto akademija” įjungė papildomą pavarą ir grėsmingai priartėjo prie varžovų. “Žalgirį” iš vėžių išmušė aikštės gynyba. Nors žalgiriečiai sugebėdavo įžaisti kamuolį, tačiau visi tolimi metimai skriejo pro šalį. Tuo pasinaudoję varžovai beveik panaikino 14 taškų pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje “Žalgiris” turėjo dar daugiau problemų – du starto penkteto žaidėjai jau buvo surinkę po 5 asmenines pražangas. Tada savo žodį tarė atsarginiai krepšininkai, svarbų tritaškį pataikė Algirdas Jaras ''Jaunas''. Šis žaidėjas drąsiai atakavo iš toli, nors prieš tai du jo bandymai nė nesiekė lanko. “Lietuvos ryto akademijos” vyrai rungtynių pabaigoje bandė spaudimu per visą aikštę perlaužti mačo eigą. Nors “Žalgirio” gynėjai varžovams įteikė daug dovanėlių, bandydami pereiti savo aikštės pusę, tačiau baltai juodas aprangas vilkėję LRA krepšininkai nesugebėjo pakilti į lemiamą šturmą.

Londono “Žalgiris” kartu su Londono “Klevu” laukia varžovų “BLKL/TonyBet” lygos pusfinalyje.

Žymos: Žalgiris, Krepšinis, BLKL, Lietuvos ryto akademija