Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

Girtą vaiką pagimdžiusiai moteriai leista auginti kūdikį

Delfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2012-03-09
Girtą vaiką pagimdžiusiai moteriai leista auginti kūdikį
Moteris prieš gimdymą išgėrė "kelias taures sidro".

Rokiškio rajono medikus ir vaiko teisių apsaugos specialistus sukrėtusi gimdyvė, pagimdžiusi kūdikį, kurio kraujyje rastos 2 promilės alkoholio, tikina pasiryžusi atsisakyti alkoholio ir deramai rūpintis savo vaiku. Taip DELFI sakė Rokiškio savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Anfisa Silivanova.

Po to, kai detoksikuotas kūdikis su mama iš ligoninės be vaiko teisių apsaugos specialistų žinios buvo paleistas namo, specialistai surengė skubų pasitarimą, kurio metu nuspręsta moteriai, kuri pripažino savo klaidą ir tikino norinti pakeisti gyvenimo būdą, suteikti antrą galimybę. Tiesa, moteris dvi savaites buvo akylai stebima socialinių darbuotojų, kurios šeimos namuose lankėsi po du kartus per dieną.
Penktadienį surengto antro pasitarimo metu padaryta išvada, kad šiuo metu nėra jokių prielaidų iš motinos atimti vaiką. Anksčiau moteris yra prisipažinusi vaiko teisių apsaugos darbuotojams, kad būdama nėščia dėl ko nors susijaudinusi išgerdavo sidro arba alaus.
 
„Bendravome su gydytoja, kuri stebi kūdikį. Ji sakė, kad viskas tvarkoje, kūdikis prižiūrimas, pamaitintas. O ir pati moteris, turinti sveikatos problemų, savo iniciatyva, be mūsų pagalbos kreipėsi į šeimos gydytoją. Namai sutvarkyti, vaikas užregistruotas. Ir toliau šeimą stebėsime – socialinė darbuotoja vis dar lankysis dažnai. Žinoma, stengsimės, kad žmogui nebūtų įtampos – vieną dieną gal ji užbėgs du kartus, kitą – vieną. Labai svarbu tokiais atvejais „neperspausti“, kad neišbalansuotume žmonių“, - Delfi.lt teigė A. Silivanova.
 

Žymos: Šeima, Rokiškis

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Emigrantų parama gali virsti nuostoliais tėvynėje

Nauji metai – naujos alkoholio ir cigarečių kainos

Lietuva – Ukraina: pažadėta ir karinė pagalba

Emigrantų parama gali virsti nuostoliais tėvynėje Nauji metai – naujos alkoholio ir cigarečių kainos Lietuva – Ukraina: pažadėta ir karinė pagalba
 

Aiškėja žiauraus studentės nužudymo aplinkybės

Po Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo žmonės reikalauja mirties bausmės

Azartiškas A. Guoga – turtingiausias europarlamente  

Aiškėja žiauraus studentės nužudymo aplinkybės Po Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo žmonės reikalauja mirties bausmės Azartiškas A. Guoga – turtingiausias europarlamente
 

Vilniaus meras pavogė M. Mikutavičiaus dainą  

Lietuvos turizmo versle dar vienas smūgis poilsiautojams

Kodėl lietuviai nebenori vaikų?

Vilniaus meras pavogė M. Mikutavičiaus dainą Lietuvos turizmo versle dar vienas smūgis poilsiautojams Kodėl lietuviai nebenori vaikų?
 

Politikai didesnę algą žada nuo 2015-ųjų liepos

Lietuviai būstus perka sulaukę 34-erių

Pasiruošimas eurui – pilnu tempu

Politikai didesnę algą žada nuo 2015-ųjų liepos Lietuviai būstus perka sulaukę 34-erių Pasiruošimas eurui – pilnu tempu
 

Lietuva sulaikė šnipą

Savo balsą rinkimuose galėsime atiduoti internetu

Vis daugiau lietuvių kuria nuosavą verslą

Lietuva sulaikė šnipą Savo balsą rinkimuose galėsime atiduoti internetu Vis daugiau lietuvių kuria nuosavą verslą
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE