Lietuva

Teskto dydis: A+ A-

Girtą vaiką pagimdžiusiai moteriai leista auginti kūdikį1026

Delfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2012-03-09
Girtą vaiką pagimdžiusiai moteriai leista auginti kūdikį
Moteris prieš gimdymą išgėrė "kelias taures sidro".

Rokiškio rajono medikus ir vaiko teisių apsaugos specialistus sukrėtusi gimdyvė, pagimdžiusi kūdikį, kurio kraujyje rastos 2 promilės alkoholio, tikina pasiryžusi atsisakyti alkoholio ir deramai rūpintis savo vaiku. Taip DELFI sakė Rokiškio savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Anfisa Silivanova.

Po to, kai detoksikuotas kūdikis su mama iš ligoninės be vaiko teisių apsaugos specialistų žinios buvo paleistas namo, specialistai surengė skubų pasitarimą, kurio metu nuspręsta moteriai, kuri pripažino savo klaidą ir tikino norinti pakeisti gyvenimo būdą, suteikti antrą galimybę. Tiesa, moteris dvi savaites buvo akylai stebima socialinių darbuotojų, kurios šeimos namuose lankėsi po du kartus per dieną.
Penktadienį surengto antro pasitarimo metu padaryta išvada, kad šiuo metu nėra jokių prielaidų iš motinos atimti vaiką. Anksčiau moteris yra prisipažinusi vaiko teisių apsaugos darbuotojams, kad būdama nėščia dėl ko nors susijaudinusi išgerdavo sidro arba alaus.
 
„Bendravome su gydytoja, kuri stebi kūdikį. Ji sakė, kad viskas tvarkoje, kūdikis prižiūrimas, pamaitintas. O ir pati moteris, turinti sveikatos problemų, savo iniciatyva, be mūsų pagalbos kreipėsi į šeimos gydytoją. Namai sutvarkyti, vaikas užregistruotas. Ir toliau šeimą stebėsime – socialinė darbuotoja vis dar lankysis dažnai. Žinoma, stengsimės, kad žmogui nebūtų įtampos – vieną dieną gal ji užbėgs du kartus, kitą – vieną. Labai svarbu tokiais atvejais „neperspausti“, kad neišbalansuotume žmonių“, - Delfi.lt teigė A. Silivanova.
 

Žymos: Šeima, Rokiškis

Komentarai

Kiti rubrikos straipsniai

Lietuviai pradeda įsimylėti eurą 120

Paskelbti turtingiausi lietuviai 356

Palangoje galingas viesulas žalojo žmones 521

Lietuviai pradeda įsimylėti eurą Paskelbti turtingiausi lietuviai Palangoje galingas viesulas žalojo žmones
 

Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis337

Oficialu: litui liko pusmetis 267

Jauni lietuviai svajoja būti medikais 186

Kuršių neriją ir vėl siaubia ugnis Oficialu: litui liko pusmetis Jauni lietuviai svajoja būti medikais
 

Ukrainiečiai plūsta į Lietuvą308

Elektromobilių vairuotojams kelionės tapo paprastesnės 262

Prekyba pigiais losjonais – uždrausta 353

Ukrainiečiai plūsta į Lietuvą Elektromobilių vairuotojams kelionės tapo paprastesnės Prekyba pigiais losjonais – uždrausta
Visi rubrikos straipsniai


Daugiau TIESOJE