R.Berankis toliau skina pergales „US Open“ turnyre

Tiesa.com   |   2010-08-31
© Totofoto
Tenisininkas Ričardas Berankis.

Tenisininkas Ričardas Berankis džiugina sėkmingu pasirodymu Niujorke vykstančiame prestižiniame „Grand Slam“ „US Open“ turnyre. Pirmadienį pirmojo pagrindinių vienetų varžybų rato mače lietuvis rezultatu 6:4, 6:7 (5:7), 6:3, 6:2 nugalėjo 23-ejų amerikietį Ryaną Sweetingą (ATP-113), kuris į atvirąsias JAV pirmenybes pateko gavęs varžybų organizatorių kvietimą.

mal">Įveikęs R.Sweetingą Lietuvos tenisininkas užsitikrino 70 ATP reitingo taškų (iš jų – 25 už pergales kvalifikacijoje) ir 31 tūkst. JAV dolerių čekį.

Antrajame rate R. Berankio laukia akistata su 13-uoju turnyre skirstytu 29-erių austru Juergenu Melzeriu (ATP-15). J.Melzeris šiemet pasiekė kito „Grand Slam“ turnyro – atvirųjų Prancūzijos pirmenybių – pusfinalį, kuriame 2:6, 3:6, 6:7 (6:8) pralaimėjo dabartiniam planetos klasifikacijos lyderiui ispanui Rafaeliui Nadaliui, skelbia Delfi.lt. Prieš akistatą su R.Nadaliu, ketvirtfinalyje, J. Melzeris 3:6, 2:6, 6:2, 7:6 (7:3), 6:4 įveikė serbą Novaką Djokovičių.

Taip toli „Grand Slam“ turnyruose R.Berankis buvo žengęs tik kartą. Šių metų Vimbldono varžybose jis taip pat pasiekė pagrindinio turnyro antrąjį ratą. Pakeliui į pagrindinį „US Open“ turnyrą lietuvis nugalėjo tris varžovus. Atrankoje R.Berankis 7:5, 6:3 įveikė 24-erių kolumbietį Juaną Sebastianą Cabalą (ATP-269), 6:3, 7:5 nugalėjo 27-erių vokietį Bastianą Knittelį (ATP-232) ir 6:1, 6:3 eliminavo 32-jų metų Keviną Kimą (ATP152) iš JAV.

Atvirojo JAV teniso čempionato prizų fondą sudaro 23,6 mln. JAV dolerių.