Teskto dydis: A+ A-

„Žalgiris“ palaužė „Ekraną“

2010-08-30
© LFF nuotr.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygos čempionate VMFD „Žalgiris“ įkvėptas rekordinio žiūrovų skaičiaus privertė pasiduoti nugalėtojų titulą ginantį Panevėžio „Ekraną“ ir padidino intrigą kovoje dėl aukso. Į pirmąją vietą po turo pakilo Marijampolės „Sūduva“, o ketvirtas žengiantis Tauragės „Tauras“ padidino atotrūkį nuo persekiotojų.

„Žalgiriui“ padėjo žiūrovų palaikymas

Reklaminė akcija ir dviejų čempionato lyderių dvikova sekmadienio vakare į sostinės „Žalgirio“ stadioną oficialiais duomenimis sutraukė daugiau nei pusketvirto tūkstančio žiūrovų – rekordinis skaičius šį sezoną ir apskritai stadione per A lygos rungtynes.

Atvykę į stadioną nenusivylė – komandos pademonstravo atkaklią ir įdomią kovą. Vienintelis įvartis krito sužaidus beveik pusvalandį po baudos smūgio „Ekrano“ vartininkas Tadas Kauneckas nesulaikė kamuolio ir šį iš arti į vartus pasiuntė Kazimieras Gnedojus. Antrajame kėlinyje „Ekrano“ atakos buvo nesėkmingos, o „Žalgiris“ greitais išpuoliais grasino padidinti savo pranašumą, tačiau rezultatas 1:0 nepasikeitė.

„Rungtynės buvo kovingos, lygios ir įtemptos. Galbūt mums labiau pasisekė, kad įmušėme įvartį. Įmuštas įvartis pridavė pasitikėjimo savo jėgomis. Per pertrauką sakiau, kad komanda neišsigąstų kad laimi ir neužsidarytų savo aikštės pusėje, žaidimą perkeltų į „Ekrano“ pusę. Padėjo žiūrovų palaikymas, žaidėjams buvo malonu žaisti. Jie šiandien atidavė visas jėgas“, - teigė „Žalgirio“ strategas Igoris Pankratjevas.

„Liūdna, kad pralaimėjome vienas svarbiausių šio sezono dvikovų. Yra subjektyvių priežasčių - turime didelę traumuotų žaidėjų grupę. Tačiau tai ne pateisinimas. Žaidėjai, kurie šiandien buvo aikštėje, turėjo galimybę užsirekomenduoti ir parodyti kad yra verti žaisti „Ekrano“ klube. Deja, kai kurių žaidėjų veiksmai aikštėje neatitiko rungtynių dvasios“, - kalbėjo „Ekrano“ treneris Valdas Urbonas.

„Sūduva“ žengė į viršūnę, „Tauras“ įsitvirtina

Vienu tašku „Ekraną“ ir penkiais „Žalgirį“ lenkia rungtynėmis daugiau sužaidusi „Sūduva“. Marijampolės klubas sekmadienį svečiavosi Mažeikiuose ir neturėjo didesnio vargo – iškovota pergalė 3:1.

Jau pirmajame kėlinyje „Sūduvą“ į priekį išvedė puolėjai Povilas Lukšys ir Evaldas Grigaitis, o po pertraukos įvartį pridėjo saugas Andrius Urbšys. „Mažeikiams“ paguodos įvartį po 11 metrų baudinio antru bandymu įmušė Nerijus Kumža.

Ketvirtoje turnyro lentelės vietoje įsitvirtino „Tauras“. Tauragės komanda Kaune žaidė su „Atletu“ ir pelnė vienintelį įvartį – 75 minutę pasižymėjo veteranas Orestas Buitkus. Pergalė leido „Taurui“ atotrūkį nuo „Šiaulių“ padidinti iki septynių taškų.

Šiaulių apskrities derbyje – permainingos lygiosios

Šiauliečiai apskrities derbyje tik po permainingos kovos iškovojo tašką Pakruojyje dvikovoje su „Kruoja“. Šeimininkai sužaidus pusę kėlinio pirmavo rezultatu 2:0 – pasižymėjo Laurynas Rimavičius ir Tautvydas Švelna. Tačiau dar pirmajame kėlinyje po „Kruojos“ vartininko Giedriaus Kvedaro klaidos ukrainietis Viktoras Raskovas atgaivino „Šiaulių“ viltis, o rezultatą smūgiu nuo 11 metrų žymos rungtynėms artėjant į pabaigą išlygino Mantas Kuklys. Vis tik lygiosiomis 2:2 nesidžiaugė nė viena ekipa.

„Tęsiasi įvarčių gausos serija, tačiau kaip treneriui norėtųsi ko kito. Abi komandos žaidė dėl pergalės, o pasidalinome tik po tašką. Turime problemų gynyboje, praleidžiam gana juokingus įvarčius. Žaidėjams pirmaujant trūksta šaltakraujiškumo“, - „Šiaulių“ oficialiai svetainei sakė „Kruojos“ treneris Albertas Klimavičius.

„Važiavome pergalės, reikalingi buvo trys taškai. Pradžia buvo bloga. Pliusas tai, kad stengėmės žaisti savo žaidimą, turėjome daug progų. Gerai, kad pavyko išlyginti rezultatą, tačiau jis netenkina nei manęs, nei komandos. Turime žaisti susikoncentravę visas 90 minučių, o ne 70-75“, - tikino „Šiaulių“ vairininkas Valdas Ivanauskas.

Po šio turo A lygoje skelbiama dviejų savaičių pertrauka, kurios metu su Škotija ir Čekija rungtyniaus Lietuvos nacionalinė rinktinė.

LFF A lygos 24 turo statistika:

„Atletas“ (Kaunas) – „Tauras“ (Tauragė) 0:1 (0:0)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 80 žiūrovų
Įvarčiai: 74 min. O.Buitkus („Tauras“)
Įspėjimai: 44 min. M.Sirvidas („Atletas“)

„Kruoja“ (Pakruojis) – „Šiauliai“ (Šiauliai) 2:2 (2:1)
Teisėjas: S.Atmanavičius (Klaipėda), 300 žiūrovų
Įvarčiai: 12 min. L.Rimavičius, 22 min. T.Švelna („Kruoja“); 35 min. V.Raskov, 81 min. (iš 11m.) M.Kuklys („Šiauliai“)
Įspėjimai: 28 min. M.Gardzijauskas („Kruoja“); 90+1 min. G.Freidgeimas („Šiauliai“)

„Mažeikiai“ (Mažeikiai) – „Sūduva“ (Marijampolė) 1:3 (0:2)
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 150 žiūrovų
Įvarčiai: 67 min. N.Kumža („Mažeikiai“); 15 min. P.Lukšys, 45+1 min. E.Grigaitis, 81 min. A.Urbšys („Sūduva“); 67 min. N.Kumža („Mažeikiai“) neįmušė 11m. baudinio
Įspėjimai: 67 min. A.Vitkauskas („Sūduva“)

„Žalgiris“ (Vilnius) – „Ekranas“ (Panevėžys) 1:0 (1:0)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 3650 žiūrovų
Įvarčiai: 29 min. K.Gnedojus („Žalgiris“)
Įspėjimai: 11 min. D.Arlauskis, 90+2 min. R.Romančiuk („Žalgiris“); 38 min. R.Radavičius, 72 min. A.Kučys („Ekranas“)